Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mennyi idő a vízpihentetés?

Ricsikee1997 kérdése:

Mennyi idő a vízpihentetés?

Figyelt kérdés

Most vettem 1 120-130literes aksit és kedden hozok kavicsot bele és 3/4 ig telieresztem vízzel (csapvíz). Mennyi idő kéne míg megpihen a viz? a maradék 1/4 az pihent használtviz.

Mennyi idő még megkezdődnek azoknak a baktériumok a szaporodása amelyek elengedhetetlenek az akváriumban?


2012. dec. 31. 17:42
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

Fagyasztott halkaját szórj be néha.

A 3. héten már annyit, mint ha az első csapat halat etetnéd. (mert több részletben kell betenni őket)

Ilyenkor már természetesen a részleges vízcseréket csinálni kell, heti 20 % minimum. Halakkal pedig heti 30 %.

2012. dec. 31. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

...és természetesen innentől non-stop napi 24 órában kell mennie a szűrőnek, hiszen ez a lényeg.

Mondjuk remélem ez már evidens. :)

2012. dec. 31. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:
aquael fan 1típusú szűrő
2013. jan. 1. 00:24
 14/19 _.-Akv-._ ***** válasza:

Az 120 literbe nagyon kevés :/

Ez: [link] + [link]

Megfelelő töltettel jó lenne, de ez így semmirevaló.

Vagy annyit telepítesz, mint egy 40l-es akváriumba lehetne, de még az se biztos, mert szerintem nem csinál elég áramlást a Fan1.

2013. jan. 1. 02:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

Haha! Hát akkor kb mindegy mennyit "pihen" illetve érik a víz, azt a szűrőt akár ki is vehetnéd, így semmi értelme nincs.

Nem a víznek kell beérni, hanem a szűrőnek. (a víznek is, de a szűrő az első, és legfontosabb)

Ezt a szűrőt meg úgysem tarthatod meg, (legalábbis önmagában) szóval először is kell egy jó szűrő, aztán jöhet a 3 hét üresjárat.

2013. jan. 1. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

Ja, meg a másik kérdésedben olvastam milyen halakat akarsz, ha azok mellett maradsz, akkor nem is úszod meg a dolgot külső szűrő nélkül.

Ilyenek, mint gyöngygurámi meg tarka páncélos harcsa, 120 literbe igazi monstrumok, nem tudod a vizüket egy belsővel megszűrni.

Ha csak belső szűrőt akarsz, abból is kell pl az aquael szériából a fan 3 , de amellett ilyen rajhalakat tarthatsz, mint neonhal, ékfoltos razbóra, sima páncélos harcsa, stb...

Ez, így, amire készülsz, egy jól működő döglött hal gyártó üvegedény lenne, nem akvárium.

2013. jan. 1. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
Ez a szűrő nagyon kevés 120l még a termék ajánlásban is csak 60-100l akváriumhoz írja pedig általában jóval kisebb akváriumba felel meg mint az ajánlás!!!!
2013. jan. 1. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a kommenteket de van 1-2 komment amikkel nem értek eggyet. a szomszédomnak 110 literes aksija van és ugyanilyen szűrővel tart 4 vitorlást+ guppit + xifót. és megvannak neki 5-6 éve semmi bajuk sincs ráadásul szaporodnak is a vitorlásai. Hát nem tom azért köszi.
2013. jan. 2. 10:00
 19/19 bamboochatheone ***** válasza:

Nekem FAN-1 van kb 20-22 liter vízhez és még ide is kevés a biológiai szűrése...

És mekkorák azok a vitorlások? Vörös már a szemük?

2013. jan. 2. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!