Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hány órát világítsak?

Zolka99 kérdése:

Hány órát világítsak?

Figyelt kérdés

Az izzó 20 wattos energiatakarékos, fénye 88 wattnak felel meg, 6500 kelvines (Daylight).

A bal oldalán már algás elégg ahogy látszik is sajna :S.

És még az lenne hogy van az a cserepes növény, az ugyan az mint ami bent van az aksiba a fűzre kötözve, meg tudnátok mondani a nevét ? Víz alatt is és felett is angyon szépen nő.


[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]



2013. jan. 1. 13:37
 1/9 A kérdező kommentje:
Legfontosabbat elfelejtettem : 20 literes, kb. 1 hónapja van ez a világítás és 3-4 napja 4-5 órát világítok.
2013. jan. 1. 13:45
 2/9 anonim ***** válasza:

88W egy 20l-es aksi fölé brutális. :)

Nem csoda, ha ellep a zöld alga. Az akkor szokott előjönni, ha túl sok a fény.


Egyébként jól látom az egyik képen, hogy az akvárium le van fedve fóiával? Az minek rá? Így teljesen bepállik a víz, nem jut semmi levegő alá. Ez is lehet simán az alga oka.

2013. jan. 1. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Akkor először egy kis fogalom egyeztetés.

A fényforrásod nem izzó, hanem energiatakarékos kompakt fénycső. Izzót már nem igazán gyártanak ilyen kaliberben.

Ez azért fontos, mert az egy elavult technológia, senki nem számol már az izzók teljesítményével, így aztán olyan sincs, hogy 88 wattnak felel meg.


20 watt, az 20 wattnak felel meg.

Tehát akvarisztikán belül, bármi ilyen arány számmal találkozol, hogy watt/liter, vagy watt/gallon, az mind fénycsövekre értendő.

Általában T8-as, vagy T5-ös csövekre értendő, de kompakt fénycsövekre is jó, nincs nagy eltérés. A fény előállításának ugyanaz az elve, kb ugyanannyi lument ad le ugyanakkora watt szám.


Tehát neked elvileg 1 w/l-ed lenne.

De ahogy elnézem, elég lokalizáltan világít, az akvárium egyik felében szerintem majdnem 2 w/l is lehet, a másikban meg 0,5 sincs talán.

Így nem könnyű meghatározni a világítás időtartamát.

1 w/l-hez amúgy kb 6-6,5 óra világítás kéne.


Az algásodás elkerüléséhez pedig egyrészt szűrés kell, részleges vízcserék, olyan növények, amik ki is tudják használni ezt a fény mennyiséget,

A fény nagyságával arányos tápozás (mikro/makro elemek) és co2 adagolás.

De a zöld algát még akkor is le kell törölni időnként az üvegről.

A növény pedig Bakopa caroliniana.

2013. jan. 1. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

...2 watt/literhez pedig kb 3 óra világítás az ideális, ilyen kis akváriumban esetleg 3,5 óra.

Csak azért írom, mert mint mondtam, az akvárium egyik felében inkább van 2 w/l fényerő.

De amúgy 2 w/l brutálisan sok, oda rengeteg gyorsan növő növény kéne, hogy megfelelő konkurenciát teremtsen az algáknak.


Én személy szerint azt tudom tanácsolni, tegyél még bele néhány előtéri kis méretű gyorsan növő növényt, és próbáld kicsit nagyobb területen bevilágítani az akváriumot.

Ha ez megvan, akkor kísérletezd ki a világítás időtartamát.

Minden akvárium más, pontos receptet úgysem adhat senki.

Próbáld 1 hónapig 4 órával, aztán meglátod.

Ja, meg ekkora fényhez jó lenne CO2 is, legalább valami házi élesztős cucc. Vagy easy carbo, ha nem akarsz barkácsolni.

Mert anélkül hiába a sok fény, meg táp.

2013. jan. 1. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek! Igen, fólia van a tetején mert a garnélák elég sokszor kiugráltak és van rajta egy lyuk tud szellőzni. Szűrésem volt egy Magi 200 nagyon jó volt csak eggyik napról a másikra meghalt kb 1 hónapja. Amúgy az akvárium max márciusig fog üzemelni, co2 meg volt (élesztős) csak aztán ráhagytam de megvan a palack, csapok,cső minden akkor visszatérek rá.
2013. jan. 1. 17:21
 6/9 A kérdező kommentje:
Milyen növényt javasoltok ?
2013. jan. 1. 18:02
 7/9 anonim ***** válasza:

[link]

[link]

Kőre kötözni:

[link]

De ezen az oldalon még válogathatsz, te tudod, minek tudsz jó feltételeket biztosítani.

2013. jan. 1. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
A greenaqua drága bolt. Szerintem válogasd ki, hogy mit szeretnél, és menj el egy közeli akvarisztikai boltba. Ott talán olcsóbbak a növények.
2013. jan. 1. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
köszi
2013. jan. 1. 19:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!