Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Tudnátok nekem mondani az...

Tudnátok nekem mondani az axolotl-hoz hasonló állatokat amik tarthatóak akváriumban és vizet igényelnek?

Figyelt kérdés
Köszi! :)
2013. jan. 2. 20:27
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Az is lehetséges, hogy a halak közé raknám. Jó lenne, ha olyat mondanátok ami nem enné meg őket. De, ha nem tudtok olyat mondani akkor nem baj, ha olyat írtok ami megenné őket. akkor külön aksiba teszem :)
2013. jan. 2. 20:40
 2/15 anonim ***** válasza:

tűzhasú gőte :D

de annak száraz rész is kell, halakkal nem ajánlott tartani

2013. jan. 2. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Hú ez nem igazán jön be :D ez olyan állat amit kimegyek az udvarra és gyűjtök 10-et :DD valami mást tudnátok ajánlani? :)
2013. jan. 2. 21:26
 4/15 anonim ***** válasza:
Ha az udvaron feléd tízesével rohangálnak, akkor én szívesen fogadnék egy-kettőt!
2013. jan. 2. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 Platypus ***** válasza:

Ami az udvaron rohangál, az pettyes gőte és védett, ezért nem foghatod be. És mivel mérsékelt égövi faj, télen hidegre van szüksége. A tűzhasú gőte egy hasonló, de kínai faj, és nem igényel teleltetést.

Egyébként minden kétéltű ragadozó, így meg fogják enni a halakat, ha befér a szájukon.

Akváriumban tartható még keleti unka(ugyanúgy hasonlít egy közönséges hazai fajra), a karmos béka és a törpe karmos béka. Farkos kétéltű nem nagyon van több az axolotl és a tűzhasú gőte mellett.

2013. jan. 3. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat és az eligazítást! :D
2013. jan. 3. 16:45
 7/15 A kérdező kommentje:
Nem, nem pettyes gőte szaladgál az udvaromon. Ugyan úgy néz ki mint a tűzhasú és biztos vagyok benne, hogy ez az.
2013. jan. 3. 16:46
 8/15 A kérdező kommentje:
Nem tudom. Tényleg ugyanolyan a hasa, mint a tűzhasúé.
2013. jan. 3. 16:48
 9/15 Platypus ***** válasza:
Lehet még tarajos gőte is, a nőstényeknek nincs taraja.
2013. jan. 3. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :) Akkor maradok az axolotlnál. Az tetszik a legjobban csak az a baj, hogy elkapná a halaimat :/ az is lehet, hogy teknőst fogok akkor belerakni. a kisteknős el lenne akkora vízben mint a halak, ha beraknék neki egy olyan sziklát amire kitud mászni? az akvárium 120 literes.
2013. jan. 3. 17:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!