Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 60x30-as alapterületű 54...

60x30-as alapterületű 54 literes akvárium megfelelő 2db axolotl-nak?

Figyelt kérdés
2012. okt. 30. 23:54
1 2
 1/16 YourDestiny ***** válasza:
A magasság nem fontos, az alapterület igen. Legalább ennek a duplája kéne, ugyanis a kifejlett méretüket tekintve nem egy 5-10 centis állatról van szó.
2012. okt. 31. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
am ezt a méretdolgot én qvára nem értem mert ott van az aranyhalam is 150 literben két darab 5-6 centis fátyolfarkú és csesznek megnőni pedig már vagy 2 éve nálam vannak és mikor a halastól elhoztam őket akkor is ekkorák voltak pedig minden körülmény adott a vízminőség a növények helyük is van stb mi van ha hozok axolotl-ot és az is majd baszik megnőni akármiben tartom vagy ez a 30 cm ez ilyen "ja lehet hogy megnőhet akár ekkorára is" de lehet h. a gyakorlatban inkább csak 12cm lesz?? én már semmin sem lepődök meg...
2012. okt. 31. 00:15
 3/16 anonim ***** válasza:
A halaidnak már rég 15 cm fölött kéne lennie. Lehet h a tartással van gond. milyen a szűrésed?mennyi időnként cserész vizet?mivel etetsz?
2012. okt. 31. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 YourDestiny ***** válasza:
Igen, ott nem valószínű, hanem biztos, hogy valamilyen probléma van a tartással. A víz hőfoka milyen? 25 fölé nem mehet, de 22 és ez alatti celsius az ideális az aranyhalnak. Ammóniát mértél? A víz tisztasága becsapós lehet. Ha belső szűrőd van, valószínűsítem a víz ammónia vagy nitrit tartalmát.
2012. okt. 31. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

hetente 20% vizet cserélek vannak benne növények is az aljzatot havonta átmosom belső szűrőm van 400l/h szűréssel... ammoníát nem mértem dehát ha minden körülmény adott akkor nemhiszem h. 2db 10 centis aranyhal bepiszkít egy 150 literes akváriumot...

Megmondom őszintén én arra is gondoltam h. mivan ha azért nem nőnek mert ahonnan hoztam rosszul voltak tartva??? kb 10-en voltak 50 literben és ott biztos volt nagy vízminőség ezek meg lehet h. úgymond "besültek" a növésben. Ilyen nem lehet? Mert szerintem akárhol is lennének ezek már egy g ot nem nőnének

2012. okt. 31. 17:19
 6/16 A kérdező kommentje:
ja igen a víz soha nem melegebb 20 foknál a szobámban klima van nyáron bekapcsolom
2012. okt. 31. 17:19
 7/16 YourDestiny ***** válasza:
Nálad van a gond, méghozzá a biológiai szűréssel. 99 százalék voksom van rá.
2012. okt. 31. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Belső szűrő van hogy lehetne gond?

Még arra is ügyelek h. amikor kitakarítom a szűrőt akkor gyorsan csinálom meg és figyelek rá h. ne mossam ki az egészet párszor kinyomkodom a szivacsot meg egy kevés vízzel leöblitem nehogy a baktériumok elpusztuljanak rajta...amit írtam előzőleg annak nem lehet valóságalapja?

2012. okt. 31. 18:15
 9/16 YourDestiny ***** válasza:
Mégha gyors vagy, óvod a klórtól és nem mosod ki teljesen, akkor se mégy sokra egy ilyen szűrővel. Az ilyen teljesítményű belsők tartálya, ha úgy tetszik szivacsa (mert az a lényeg) olyan pici, hogy nem ad elegendő helyet a baciknak. Az ilyen szűrőket 50 liter alatti akváriumokba használjuk, kisebb tartállyal rendelkezők meg ekkora mennyiségű vízhez se javasolt. Szerintem nincs jól működő biológiai egyensúly az akváriumban. Aranyhalnál alap az erős szűrés, sőt, ilyen halak mellé erősen javasolt a külső szűrő, mégha két halad van is. Nagytestű, falánk, rettentő sokat ürítenek.
2012. okt. 31. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Igazad van de ha csak ez lenne a gond akkor mivel ilyen picik akkor valamennyit nőniük kellett volna már mert ahhoz képest h. milyen körülmények között voltak tartva a mostani az maga a paradicsom szóval szerintem besültek mert nem akkorák h. beszennyezzenek ammóniával egy ekkora akváriumot...szóval ezek már ott megálltak a fejlődésben amikor elhoztam őket.
2012. okt. 31. 19:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!