Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 160. literbe miket?

160. literbe miket?

Figyelt kérdés

hamarosan kapok egy 160 l es akváriumot, csak nem tudom pontosan milyen szűrőt(kulso szuro lesz az biztos de hogy milyen fajtat...)

vilagitast megoldom, es a masik problema. :

milyen halakat?

novenyeket?

most van 7 neon hal, guppik, algazo, sziami.

neont meg veszek, de esetleg diszkoszra gondolttam meg .

aki fordit erre egy kis idot hogy segittsen annak nagyon koszonom!

tehát:

- még milyen halakat

- milyen novvenyeket

- miilyen kulso szurot

- esetleg aljzat, stb

helyesirasi hibakert pedig elnezest telefonrol irtam.


2013. jan. 3. 21:54
 1/4 _.-Akv-._ ***** válasza:

A diszkoszt el is felejtheted, ahhoz elég sok tapasztalatra, pénzre, nameg 600l akváriumra van szükség :D

Ha csak külsőt akarsz akkor valami nagyon durvát kellene úgyhogy inkább vegyél szerintem belsőt is:

[link] + [link]

A növényhez megírhatnád milyen világítást tervezel :)

Aljzatnak szerintem vegyél egy 5-8l táptalajt meg egy 20 kg kavicsot olyan 1-2mm-est, vagy kvarchomok, de az macerásabb, meg írtad, hogy neont szeretnéd, és neonnal ki van zárva a kvarchomok. Fú de sok vesszőt tettem xd

Halak: 20 neon, 3 anci/9 törpeszívóharcsa, 4 gurámi/2 vitorlás, 6 páncélosharcsa, meg mondjuk valami csak vagy 3-4 sepregető garnéla

2013. jan. 3. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 _.-Akv-._ ***** válasza:

Az a 20 kg inkább 25.

Mondjuk 25x [link]

És ebből: [link] 7,5l (Van belőle 2,5 literes kiszerelés is)

2013. jan. 3. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Külső szűrő inkább legyen nagyobb AT-3338 ha már kiadsz rá akkor biztosra menjél. [link]

A neonokat jó ötletnek tartom. A Diszkosznak tényleg kicsi a hely és amúgy is nagyon kényes nem ajánlom. Egy Corydoras csapat jól érezné magát velük. A növényeket a világításhoz igazítsd. Talán a fodros vízi kalászt ajánlom mert gyorsan nő, nem túl igényes és mutatós. Ha ennél maradsz elég neki a kvarchomok is. A homokba beeresztenék pár malájtornyoscsigát mert nagyon hasznosak.

2013. jan. 3. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 _.-Akv-._ ***** válasza:
Maláj tornyoscsiga úgyis lesz neki a növényekkel :D
2013. jan. 4. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!