Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Az egyik aranyhalam mindig...

Az egyik aranyhalam mindig bántja a másikat, és megtépi az úszóját. Mit tehetnék, hogy ne bántsa?

Figyelt kérdés

3 aranyhalunk van. Egyszerre vettük őket, egy picit, meg két körülbelül ugyanakkorát.

Viszont az utóbbi hónapban a 2 nagyobb közül az egyik jobban kezdett nőni, miközben a másik ugyanakkora maradt.


És az utóbbi időben láttam hogy a közepes aranyhal (gyönyörű, szinte fátyolos nagy úszója van) úszója sebes és tépett.

Figyelni kezdtem őket, és a legnagyobb mindig kergeti, majd nekimegy és csipkedi a másik halat (a legkisebbel nem csinálja ezt)


Miért lehet ez? Eddig semmi baj nem volt, ugyanúgy etetem őket, minden este kapnak bőven enni..


A legnagyobb hal valami kitenyésztett fajta, vörösesarany- fehér színű, a másik kettő szép fátyolos úszójú és halványabb/világosabb narancssárga)


Válaszokat előre is köszönöm:)



2013. jan. 3. 22:27
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
Mekkora akváriumban vannak?
2013. jan. 3. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 _.-Akv-._ ***** válasza:
Egy 10 literes gömbakváriumban van szűrés nélkül trópusi halak között 26 fokos vízben?
2013. jan. 3. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 A kérdező kommentje:
Bocsánat, ezt nem írtam. Az akvárium azt hiszem 50literes, van szűrő, levegőztető is.. és csak ez a 3 aranyhal van.
2013. jan. 3. 22:51
 4/26 anonim ***** válasza:
60%
Szűk helyen a legbékésebb hal is agresszív lesz. 150 literes akvárium kellene nekik erős szűréssel, 20 fok körüli vízhőmérséklettel.
2013. jan. 3. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
akkor is nagyon kicsi ez az akvárium!Nekik minimum a 150l kellene!
2013. jan. 3. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:

Na ne mondd már, persze majd megveszek nekik egy egész óceánt. Nem halat akarok tenyészteni.. Ne mondd már hogy 2 normál aranyhalnak (meg van egy nagyon kicsike) nem elég egy 50-55literes akvárium..

Tartottunk már benne több halat is, és egyik se lett agresszív.

2013. jan. 3. 23:00
 7/26 anonim ***** válasza:
65%

Ez egy átlagos osztott farkú aranyhal várható mérete: [link] (50 literben igazán meg sem tudna fordulni.)

Helyproblémád van.

2013. jan. 3. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
Nem elég!!! Aranyhalnak különösen nem! Egyébként nem is a haktenyésztéshez kell a nagy akvárium. Talán utána kellett volna nézni mielőtt megveszed, hogy mekkorára nő egy felnőtt aranyhal!
2013. jan. 3. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 A kérdező kommentje:

Viszont.. mégis mit tudnék csinálni? Nem akarom kidobni egyiket sem.. Nincs semmi megoldás? (nem tudok nagyobb akváriumot venni)


Elég rendeset csalódtam az eladóban, mert ő anno vásárláskor azt mondta, egy 50 literes akváriumba nyugodtan vehetünk 5 halat is.. de gondoltam az már nagyon sok lenne, így maradtunk kettőnél, és olcsóbban ideadta "bónuszként" a 3-at ami nagyon kicsike..

Persze nekem is utána kellett volna olvasnom.. A többi hal tartásával mindig is tisztában voltam, egyedül az aranyhalak tartásával kapcsolatban nem kutakodtam a neten..

Hanem gondoltam most majd bízom az eladóban.. Ennyit erről!

2013. jan. 3. 23:10
 10/26 anonim ***** válasza:

Ha a jó tanács, problémád megoldása nem érdekel vagy csak olyan baromi okos vagy akkor fel se tedd a kérdésedet.

Vess erre egy pillantást és értelmezzed a leírtakat.

[link]

2013. jan. 3. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!