Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Miért van az egyik fátyolfarkú...

Miért van az egyik fátyolfarkú aranyhalam két kopoltyúján 10-15 pici fehér pötty?

Figyelt kérdés

Miért van és mivel kezeljem? kb. három hete már úgy van, nincs változás a mozgásában, ugyan olyan "vidáman" úszkál.

Mivel kezelhetem?



2012. dec. 9. 10:54
 1/5 anonim válasza:

Valószínűleg darakóros.

Ez kialakulhat stressztől vagy az akvárium túlzsúfoltságától de sok más tényező is szerepet játszhat. Ügyelj arra, hogy tiszta legyen a víz, szükség esetén cseréld le, fertőtlenítsd a tárgyakat és tegyél a vízbe metilénkéket vagy valamilyen gyulladáscsökkentőt (ha nincs otthon irány az állatker). Pár napig ne etess utána. Fontos, hogy időben cselekedj mert a ciklus kezdődik elölről és ha nem szünteted meg a fertőzést elpusztulhat a halad.

2012. dec. 9. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
mekkora akvárium, milyen szűrő?
2012. dec. 9. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Platypus ***** válasza:
Fotózd le, ez nem biztos hogy darakór, lehet nászkiütés is. A hímeknek ívási időben fehér pöttyök jelennek meg a fején.
2012. dec. 9. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Szerintem nászkiütés
2012. dec. 9. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Anna9 ***** válasza:
Eggyetértek az elöttem szólóval. Szerintem is nászkiütése van, ami azt jelenti, hogy fiú. Nem kell vele semmit sem csinálni, hacsak nem akarsz kishalkat. :)
2013. febr. 4. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!