Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mitől homályosodhatott be az...

Mitől homályosodhatott be az akváriumomba a víz kb.2 nap alatt?

Figyelt kérdés
Csütörtökön este töltöttem fel ( az amúgy eddig nem használt,tehát új 35 literes )akváriumomat vízzel,bele töltöttem az 50 mL-es vízkezelő szer kb. negyedét,és azóta járatom a vizet benne a szűrő/levegőztető készülékkel,és mára ( szombat ) annyira behomályosodott a víz,hogy mondhatni alig lehet átlátni az akváriumon... Halak eddig nem voltak benne,azokat a mai napon raktam bele.

2013. jan. 5. 15:23
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
És mégis milyen megfontolásból raktál bele kb. azonnal halakat? Gondolom még sokat is tettél bele.
2013. jan. 5. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Hát csütörtökön töltöttem fel vízzel és szombaton raktam bele a halakat. Az üzletben azt mondták hogy ha 1-2 napot járatom a vizet ezzel a szerrel akkor utána mehetnek is bele a halak. Nem is történt ez másképp... 5 db hal van benne jelenleg.
2013. jan. 5. 15:51
 3/11 anonim ***** válasza:

Majd lesz az kevesebb is.

Milyen halak? Milyen szűrő?

2013. jan. 5. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Az akvarista.hu -n olvasd el a e-book-okat, mert jelenleg nagyon 0 a tudásod. És addig ne is vegyél új halakat, mert úgyis megdöglenek rövidtávon.
2013. jan. 5. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

egy resun mini filter,egy atman automata vízmelegítő a halak

pedig guppik

2013. jan. 5. 15:58
 6/11 A kérdező kommentje:
Nem is szeretnék egyenlőre többet. Tényleg most kezdtem,tehát nem tudok túl sok mindent,azért is tettem fel a kérdést.
2013. jan. 5. 15:59
 7/11 anonim ***** válasza:

Ez elég kis szűrő.

Egyelőre ne etess, és ne világíts 3-4 napig. És utána is csak 2 naponta etess egy keveset, legalább 2 hétig.

A részleges vízcseréket rendszeresen csináld, heti 2×20%-ot.

Csak remélem, hogy nőstények nincsenek köztük, ha mégis, azokat jó lenne hímekre (vagy növényekre) cserélni.

2013. jan. 5. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Rendben! Amúgy miért lenne jobb a nőstényeket hímekre illetve növényekre cserélni?
2013. jan. 5. 16:17
 9/11 anonim ***** válasza:
Mert nagyon kicsi helyen vannak, és jobb lenne ha nem tudnának szaporodni.
2013. jan. 5. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Hát ezt "eltoltad" azok a halak nemtom meddig fognak élni, a vizet én minimum 2hétig járattam volna a helyedben, de a tanácsolt az 3-4, hogy kialakuljanak a megfelelő vízparaméterek és a baktériumkulturák.
2013. jan. 5. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!