Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » A tavakban fogott kisebb...

A tavakban fogott kisebb halakat bele tehetem az akváriumomba? Mivel etessem őket?

Figyelt kérdés
2012. nov. 20. 19:34
 1/7 anonim ***** válasza:
59%
Lehet, hogy beleteheted, lehet, hogy nem. Annál nagyobb baj, már nem érheti őket, hogy kifogtad őket a szülőhelyükről. Ezek a halak szabadnak születtek. Amit az aqvarista boltban vásárolsz, annak még az ük-ük-ük nagyapja sem tudja, mi az azabadság.
2012. nov. 20. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Zolka99 ***** válasza:
70%
meg pl beviszel egy szelest ( mert nem nől nagyra ) annál még a guppi is szebb
2012. nov. 20. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
93%

Beakvarizálatlanok, hidegvizes halak. Nagyra nőnek. Nem akváriumba valók.


A kárászok sokat bírnak, azok egy ideig talán megmaradnak. De szenvedni fognak a melegtől, aztán idő előtt elpusztulnak. A keszegfélék egy napot sem bírnak ki. A törpeharcsák megmaradnak.


Ha viszont vannak díszhalaid, be ne tedd őket, rengeteg betegséget hordoznak.

Etetni fagyasztott eleségekkel kell őket. De inkább engedd el, most még el tudnak vermelni...


Egy guppi 200 Ft, beakvarizált, és ráadásul gyönyörű. Miért nem azt tartasz? Ugye tudod, hogy az akvarisztika költséges hobbi és rengeteg felkészülést igényel?

2012. nov. 20. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Nem fogtam még ki halakat,de nem is fogok!Tényleg nem akváriumba valók,valószínűleg venni fogok egy guppit :)

Utolsó,igen tudom,hogy költséges de valahogy jobban szeretnék egy halat,mint egy kutyát.. :)

2012. nov. 20. 21:33
 5/7 anonim válasza:

Azon kívül, hogy költséges elég sok meló van vele. Meg kell ismerni a dolgokat. víz ph-hő, vízújratöltögetések, szűrőtisztitás, növénygondondozás. A különböző halak különböző igényekkel is rendelkeznek ezért össze kell őket rendesen válogatni.

Szépnek szépek, de csak akkor hogyha folyamatosan gondozva vannak. Ha nem akarsz kutyát, nem feltétlenül a hal a legjobb. Vannak egyéb állatok is, például rovarok. Pók, skorpió, különböző sáskák, csótányok. utána ott vannak még akár az óriás csigák is. Igaz őket nem olyan élmény fogdosni mint egy kutyát, de egy halhoz képest azért mégis jobb. Azon felül sokkal olcsóbbak, és könnyebb tartani őket. Szépség terén meg ugyan olyan szépek, lehet elég stílusosan berendezni a terráriumokat.

Amíg egy normálisan berendezett 50 literes akváriumot 20 alatt nem igen úszol meg, addig egy rovarterráriumot rovarral együtt akár 5000-ftból ki tudsz hozni. Arról nem is beszélve hogy könnyebb tartani.

Nekem voltak halaim, és hát eléggé macerás. Valami gond mindig lesz, ha más nem akkor az hogy takarítási idő van :D

De hogy ne csak a bekezdett témát folytassam hanem hozzá szóljak a konkrét kérdéshez is:

Ha egy kicsit utána nézel a neten, megláthatod hogy több száz liter ajánlott egy-egy halhoz is, mivel nagyra nőnek, ezen felül sokkalta nagyobb mozgás terül van mint egy "bolti" halnak. A víz hőmérséklet szerintem nem teljesen reális, mert nézzétek meg, nyáron milyen meleg van, és kibírják. Inkább ami hiányozna nekik az a természet közelsége. Ha valaki ilyen halakat akar tartani akkor minél jobban kell hasonlítania az élőhelyének az eredetire. Nézd meg pl a tropicarumban vagy az állatkertben a halas medencéket mekkorák és hogy vannak berendezve.

Egyékbként erről jut eszembe, hogyha vizi állatot akarsz tartani akkor még egy halom lehetőséged van.

Rák, teknős. Bár ezek megint drágább állatok. A halakból meg akkor mutatós az akvárium, ha van 10 literenként azért van 1-2 hal. (persze mérettől függően)

remélem azért a válaszaimmal tudtam valamit segíteni, sokat leírtam de a lényeget, a számodra fontos dolgokat majd kihámozod :)

2012. nov. 27. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 gyuurmaa válasza:

Halat magántóból csak a halászati vagy horgászok számára

hozott megfelelő kézséggel lehet.Minden tó folyó magántulajdon,engedélyek kellenek az ott lévő halak kifogásához.Ma már lebukás esetén nem ritka 1 hal miatt

30-80000ft bírság,Fél-éves,vagy két éves horgászattól való

eltiltás

2012. nov. 27. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!Hasznos volt,azt hiszem lemondok a halakról..:/

Tekiket akarok :D

2012. nov. 27. 22:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!