Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mire figyeljek ha fát rakok be?

Mire figyeljek ha fát rakok be?

Figyelt kérdés
Ha fát vagy követ akarok berakni akváriumba, de olyat amit nem vettem hanem a természetből szereztem(pl:udvar,egy tó stb.) akkor mit kell előtte vele csinálni hogy úgymond "tiszta" legyen, tehát hogy az esetleges baktériumok és szennyeződések lemenjenek róla és utána bátran berakhassam?
2013. jan. 6. 09:15
 1/3 anonim ***** válasza:

Fontos, hogy csak olyat tegyél bele, amit nem ért káros anyag. Pl nem úttest mellől származik, mert ott érte nem is kevés kipufogó gáz. A fánál fontos, hogy az elhalt legyen, ki legyen száradva. És már évek óta nem volt permetezve.

Köveket legegyszerűbben kifőzéssel tudod fertőtleníteni. Egy edényben a gázon vízbe rakod, és forrásig melegíted. Forrásban lévő vízben hagyod egy ideig. Hallottam már olyat is, hogy valaki sütőbe rakta. Aztán csepegtess rá sósavat, vagy ha az nincs, ecet is jó. Ha pezsgést hallasz, akkor az nem lesz jó, mert mészkövet tartalmaz. Azt max csak sügeres akváriumba lehet tenni.


Fák esetében is szokták mondani a kifőzést, de a forrásban lévő víz károsítja a fa rostjait, rövidíti a használhatóságot. Inkább csak forrázd le minél melegebb vízzel, és ne hagyd benne állni. Előtte drótkefével, ami le akar jönni, azt szedd le róla. ÉS forrázás után is mosd át, ilyenkor már a dörzsi szivacs is jó.

Ezt követően áztasd vízben 1-2 hétig.


Remélem tudtam segíteni.

2013. jan. 6. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi nagyon sokat segítettél. :)
2013. jan. 6. 09:47
 3/3 anonim ***** válasza:

Én mindenhol mészköveket találok, de

pl a sóder kupacba lévő kavicsok jók, azok nem mészkövek.


Jó a fűzfa, vagy a csavart fűz is:

[link]

[link]

Egy hónapra feldobom a szekrény tetejére szárítani, utána lemosom forró vízzel. A vékonyabb fűzfa ágak évekig bírják, és nem rothadnak el. Vastag ágaknál előfordulhat, hogy penészedni kezd. Jobb a vékonyat választani.


Szőlőtőkét meg senki nem engedi hogy kiássam nála.

Azt érdemes jó forró vízbe áztatni, igen.

2013. jan. 6. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!