Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hogyan, mivel tisztítsak,...

Hogyan, mivel tisztítsak, fertőtlenítsek ki egy elég koszos, vízköves használt akváriumot?

Figyelt kérdés
180 literes akváriumot sikerült vásárolnom baromi jó áron, de elég koszos. Hogyan takarítsam és hogyan öblítsem ki?
2013. jan. 7. 10:55
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
ecettel. az a vízkövet is leviszi
2013. jan. 7. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Ecettel megvolt 3-szor is, de utána mivel? Mert ugye így foltos. Kívülről gondolom lehet ablaktisztító. De belülről? Fertőtleníteni hogyan kell?
2013. jan. 7. 11:02
 3/11 anonim ***** válasza:
Én kívül-belül használtam háztartási ecetet, nem maradt semmilyen folt rajta. Ecetezés után alaposan átöblítettem a zuhany alatt, hagytam megszáradni, majd áttöröltem száraz ronggyal, hogy semmi folt ne maradjon rajta. Ennél jobban nem lehet kimosni.
2013. jan. 7. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Vízkőre ecet, ha külön fertőtleníteni akarod, akkor flóraszept, domestos. Utána jól öblítsd ki.

Hogy érted, hogy foltos marad? Vízcseppes? Mi nem hagyjuk magától megszáradni, hanem papír kéztörlővel szárazra töröljük, így nem maradnak meg rajta a vízcseppek nyomai.

2013. jan. 7. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Értem. Én nem töröltem át papírtörlővel. Na nem sok eszem van! :-) Igazatok van! Köszönöm szépen! Mondjuk zuhany alá ekkora akváriumot nem tudok tenni. :-) Kívülről sem szabad ablaktisztító ugye? Köszönöm a segítségeteket.
2013. jan. 7. 11:19
 6/11 A kérdező kommentje:
Ha belül ecetezem és tisztára törlöm papírtörlővel akkor nem marad benne olyan anyag ami ártalmas a halakra?
2013. jan. 7. 11:22
 7/11 anonim ***** válasza:
Szerintem kívülről használhatsz ablaktisztítót, de figyel arra, hogy belülre semennyi se kerüljön belőle.
2013. jan. 7. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Ok, nagyon köszönöm. De akkor belül elég jó alaposan az ecet, aztán szárazra törölöm és mehet bele a víz?
2013. jan. 7. 11:41
 9/11 anonim ***** válasza:
Belül ecet, aztán vigyél oda magad mellé egy vödröt, rakj bele sima vizet és abba mártogassad a szivacsodat, így sima vízzel is töröld át egyszer szivaccsal, utána megtörlöd és mehet bele a víz.
2013. jan. 7. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nem hiszem hogy baja lesz akkor ha kicsit ecetes marad belül, mert úgyis felhígul, de én azért át szoktam törölni vízzel is mielőtt feltöltöm.
2013. jan. 7. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!