Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Kaptam hasznalt 3 rekeszes...

Kaptam hasznalt 3 rekeszes szurot. Hogyan tegyen sorrendbe a szuro anyagokat?

Figyelt kérdés
1keramia golyos van(lyukas keramia gyuru igazabol) es 2 db szivacsos. vagy mind1?

2012. szept. 29. 22:10
 1/6 YourDestiny ***** válasza:
Nem mindegy. Először is tudni kéne, milyen szűrőről van szó konkrétan. A használt szűrőanyagokat mellesleg illene cserélni. Ülepítő rendszerű szűrőben alulra olcsó kerámiát szoktak tenni, rá egy szivacsot, majd a biológiai szűrőanyagot, hogy az szűrtebb vizet kapjon. A végére (tetejére) szoktak használni egy sűrűbb szivacsot, mint utószűrés.
2012. szept. 30. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Annyira nem használt, de akkor lehet, hogy kicserélem. Úgy van, hogy egymás mellett vannak vízszintesen. Tehát akkor kerámia-szivacs-szivacs. A lényeg, hogy a kerámián menjen át először?
2012. szept. 30. 13:44
 3/6 YourDestiny ***** válasza:
Ha csak egy kerámiád van, akkor inkább tedd a két szivacs közé ideiglenesen. Az, hogy vízszintesen van, nem értem. Akasztós szűrő vagy valamilyen matten?
2012. szept. 30. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

nem tudom milyen a matten.

ez ugy van, hogy az bal oldalan beszivja a vizet, atfolyik a szurokon, es jobb oldalon kicsorog. a tetejebe van epitve. 3 kocka alaku rekesz hely van hagyva, tehat 3 felet tehetek bele. miert irtad, hogy ideiglenesen? mit csinaljak utana?

2012. szept. 30. 17:24
 5/6 YourDestiny ***** válasza:

Akkor belső szűrő?


Szerintem középre tedd a kerámiát, a szélekre a szivacsot. Amint tudsz, vegyél a középső rekeszbe Siporaxot. Ahhoz egyáltalán nem kell nyúlni, mindig csak a szivacsokat kell tisztítani.


Ha tudod, akkor fotózd már le ezt a szűrőt.

2012. szept. 30. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
oke, ma, de inkabb holnap elkuldom privibe!
2012. szept. 30. 18:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!