Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mennyi vízcsere csigasügéres...

Mennyi vízcsere csigasügéres akihoz?

Figyelt kérdés

35 literes csigasügeres akin gondolkodom. Milyen rendszerességgel mennyi vízcserét ajánlotok?

Nagy probléma lenne, ha egy évben egyszer 2 hétig nem lenne vízcsere? Mert amikor nyaralni megyünk, az etetés meg lenne oldva, ccak azért a szomszéd nénivel nem szeretnék vizet cseréltetni. :D



2013. jan. 7. 15:03
 1/10 _.-Akv-._ ***** válasza:
Olyan 8-10 litert hetente.
2013. jan. 7. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 _.-Akv-._ ***** válasza:
Viszont kvarchomok aljzat legyen, és egy 18 db csigaház :)
2013. jan. 7. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Persze, a berendezésnek utána néztem. De akkor nagy baj lenne ha egy alkalom kimaradna, ahogy fent írtam?
2013. jan. 7. 15:35
 4/10 Frontosa ***** válasza:

5-6 naponta 8-10 liter. Nyugodtan elmehetsz nyaralni, előtte csinálsz egy 10 literest, aztán mikor visszaérsz újra 10 liter. 35 literbe max 10-et rakj és rengeteg csigaházat.

Üdv,

2013. jan. 7. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 _.-Akv-._ ***** válasza:
Szerintem nem, bár nekem nincs nanom, úgyhogy még várj a válaszokra :D
2013. jan. 7. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 bamboochatheone ***** válasza:
Heti kétszer 5-6 liter. Bár nagyon szűrőfüggő. Milyet választasz?
2013. jan. 7. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 YourDestiny ***** válasza:
Azért a csigasügerekhez nem árt túlméretezni a szűrést. Csigaházból ilyen kis helyen legyen sok, egy halra több jusson. Nem nagy gáz a vízcsere, a két hét alatt legfeljebb kicsit koplaltatni kell őket néhány napig, néha az se árt nekik.
2013. jan. 7. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Voltam a sügéres szaküzletben /Kék frontosa/ Én is érdeklődtem a vizcseréről, hogy mennnyi jó a csigasügéreknél.Az eladó azt mondta a cs. sügik nem szeretik a sürü vizcserét mint ahogy sokan hiszik. 54 literbe javasolt 2, de inkább 3 hetente tiz litert. Hát eltérőek a vélemények.
2013. máj. 31. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 YourDestiny ***** válasza:
Nem szeretik? Mi ez a hülyeség? Indok? Mert talán a nitrátot szeretik? Baromság...
2013. máj. 31. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Barátságosabban nem lehet válaszolni? Egyébként a barátja irta a sügéres könyvet /Tanganyika- és a Malwi-tó sügérvilága/ valamit csak ért hozzá. De nem kell elfogadni ha te más véleményen vagy. További jó halazást.
2013. máj. 31. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!