Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hogyan kell 100% RO vízzel...

Hogyan kell 100% RO vízzel vizet cserélni az akváriumban?

Figyelt kérdés
Ha nem szeretném csapvízzel keverni az ozmó vizet, akkor magnéziumból és kalciumból mennyit, milyen formában és hogy kell keverni? Kell még valami ezeken kívül? Egyébként EI alapján tápozok.

2013. jan. 7. 09:46
 1/2 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy mi a célod összességében.


Régebben Hydrodotyle sp japan, és hemianthust tartottam víz alatt, pro soil talajban, RO vízben, hal nélkül. JBL tápgolyót + panzi aquaplantot nyomkodtam a talajba, és engedtem bele palackból a CO2 gázt, és kapott 70 literre 2x 26W fényt. Az volt ez:

[link]


---


Aztán ugyanezt halakkal is, fele csapvíz + fele RO keverve (8-10nk körül). 3 lámpával világítottam, 112 literesbe, ugyanezzel a hülye tápozással, azért mert ezt elég volt csak havonta és én lusta vagyok tápozni:

[link]

Aztán ecsetalgás lett:

http://www.youtube.com/watch?v=9GHYoXws-wU&list=UUgr5ty0Rli3..


------


Aztán bedobtam a növényeket 20%-os Hypós vízbe, utána vödörbe kis ideig sötétbe. Ez volt az algátlanítás :D


-----


Aztán most megint ott tartok, hogy hal nélkül van a növény, de most külön csak a Hydrocotylet növesztek és most víz fölött, emers. Így nem lesz algás :) Szimplán RO vizet öntök neki, 5 centis vízben van, a levelei kilógnak a szárazra, de le van takarva hogy nagy legyen a páratartalom és nem kap CO2-t semmilyen formában.

Tápgolyót se kap most, hanem helyette GA macro + Micro folyékony tápot adok neki. Táphiány nincs, a növény fejlődik. 2db izzó világít neki. És nincs táptalaj, csak 50 Ft-os kőgyapot. Növöget így is. Most ezt nincs kedvem lefotózni, de itt van az asztalon.

2013. jan. 7. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Összességében az a célom, hogy ne kelljen előkészített csapvízzel keverni az RO vizemet, csak simán RO-val cserélhessek. Namármost alapjáraton a magnézium és a kalcium a csapvízből kerülne az akváriumba, ezt pótolni kell, meg 4-6 körüli keménységre vissza kellene keményítenem a vizemet, ennek keresem a (költséghatékony) mikéntjét. :)

Az akvárium egyébként 300 literes, és hetente 100 litert cserélek.


Jól néz ki az akváriumod! A Hydrocotylet én is kinéztem magamnak, de ott még nem tartok, majd ha már minden működik, újratelepítem az aksit.

2013. jan. 8. 07:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!