Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Neonhal betegség?

Neonhal betegség?

Figyelt kérdés
16 db vörös neont vettünk és 1 levált a többiektől,a felszínen marad,sokszor függőlegesen áll,oldalára dől,hátára fekszik.El kell különíteni a többi haltól vagy, hagyjuk hátha rendbe jön?

2013. jan. 7. 21:31
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Mekkora aki, milyen szűrő? Amúgy nem ártana elkülöníteni, de ha karanténozod az akvárium vizébe tedd!
2013. jan. 7. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

120L,

hydor 10-es külső szűrő,

15 neon,12 petitella,2 algaevő,10 corydoras,3 kék rami,3 rami,2 garnéla,

2013. jan. 7. 21:40
 3/13 anonim ***** válasza:
Nem sok ez egy kicsit?
2013. jan. 7. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Akvarisztika boltban vásároltuk őket és ott azt mondták még 20 neon elfér.
2013. jan. 7. 21:59
 5/13 anonim ***** válasza:

Miért nem lehet felfogni, hogy az eladóknak nem hiszünk?

Nem feltétlen azért, mert mindent ránk akarnak tukmálni, hanem azért is, mert egyszerűen semmit sem értenek az akvarisztikához!

2013. jan. 7. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm ezt a választ is de ezzel most nem vagyok beljebb.Mindenki más jól érzi magát.A neon halacska volt a kérdés.Esetleg ebben tudtok segíteni?
2013. jan. 7. 22:11
 7/13 anonim ***** válasza:

Különítsd el a többitől, az a legbiztosabb. Nem hiszem, hogy rendbejön szegény...

(egyébként tényleg kicsit soknak tűnik ez a halmennyiség)

2013. jan. 7. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Egyenlőre nem tudom,hogy sok-e a hal...rengeteget próbáltunk utána nézni,több komoly akvarisztikai boltban is voltunk (nem pláza limonádé..),a legnevesebb bp-i boltokban - és had ne mondjam mindenki homlok egyenest mást mondott a hal tartásról...Arról már nem is beszélve,hogy kisérleteztünk a vízzel itthon,ilyen-olyan teszt mire beállítottuk a tökéletes ph,kh stb-t erre kiderül mind a tenyésztők zöme,mind a boltokban normál csapvízben tartják a halakat....

Szal. kezdem aztgondolni,hogy mindenki saját maga kell,hogy megtapasztalja a dolgokat....


Egyébként nem kizárt,hogy már nem voltak makulátlanul 100%-osak a neonok - mert kétszer is visszarakattam a tenyésztővel őket,mert elég cudarul néztek ki amikor kiszedte őket az aksiból...lehet nem kellett volna megvenni őket...bár tény a többi a szoktatás után teljesen jól van - még egy van amelyik kicsit furcsán viselkedik,lehet azt is kiszedem...a többi hibátlannak tűnik....


egyenlőre ennyi az újkori konklúzióm az akvarisztikáról...

2013. jan. 7. 22:41
 9/13 anonim ***** válasza:

Látod, ezért érdemes fórumokon is utánakérdezni a dolgoknak: nincs érdekük a hozzászólóknak halat/cuccot eladni neked ;) Nekem gyanús, hogy ennyi hallal két 120 literes akváriumot is meg lehetne tölteni.


Tartsd a szemed az ammónia, nitrit, nitrát szinteken. Ha egyszerre hoztátok mind a 16-ot előfordulhat, hogy megugrik az ammónia szint az egyszerre érkezett sok haltól.

2013. jan. 7. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Okés figyelgetjük,van 3-4 féle tesztünk is azzal szoktuk nézni a víz alkotóelemeinek változását.


Rámértem most,de nincs a vízünkben kóros elváltozás a teszt alapján...


Jegyezgetem a dolgokat - azért az érdekes,hogy tényleg szinte mindenki mást mond....


elfogadom hogy egy kereskedő elad mindent - bár ez sem igaz...voltam olyan akvarisztikai szaküzletben ahol a tulaj mondta hogy ne tartsak akváriumot,felesleges,nem értek hozzá,nem is fogok és egyébként is mindenki hülye a szakmában...

Voltam olyannál is aki ennek az ellenkezőjét mondta....


a halak darabszámát egyébként úgy hoztam össze,hogy 4-5 szakember véleményét ötvöztem és ebből alakult ki a jelenlegi darabszám...


Tehát :


Corydoras 10db - kicsi igényei vannak,szinte nincs is ott..viszont csapatban szeretnek lenni tehát többet érdemes tartani,a talajnak kimondottan jót tesznek viszont a középső,felső régióban lévő halakat abszolúte nem zavarják...


A két algász szintén nem sok vizet zavar...


A 2x 3 rami eltudja osztani a területet és bújók is vannak,nem nagyok így a hely igényük sem az...


A neon és a petitella pedig szintén csapat hal viszonylag kicsi igényekkel...


kb. egy halra 2,5 - 3 liter jut... ez állítólag jó,max. nem segíti elő az ikrázást....


tenyészteni egyébként sem akarok...ha nem ikrázik,hát nem fog....csak érezze jól magát én mi meg gyönyörködhessünk bennük....


nyah. vmi ilyesmi....

2013. jan. 7. 23:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!