Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Segítség, szerintetek túléli? :/

Segítség, szerintetek túléli? :/

Figyelt kérdés
Este lekapcsoltam a villantyt, le is feküdtem aludni, és most mikor keltem kb 10 perce megyek az aksi felé, hogy a 2 ml happcarbot beöntsem, és az ancim a földön fekszik (az akvárium előtt) gyors visszatettem a vízbe, de most csak a kopoltyűját mozgatja és egyhelyben fekszik :(

2013. jan. 8. 06:29
1 2
 11/19 Platypus ***** válasza:
Egy ancinak van esélye a túlélésre. Az algaevő harcsák valamiért nagyon jól bírják levegőn, már nem emlékszem miért, talán valami kiegészítő légzőszervük is van. Egyes fajok órákat is kibírnak, ha elég párás a környezet. A komoly veszély itt a téli száraz levegő, ami valószínűleg tönkretette az úszóját. Ha a kopoltyúja is sérült, akkor annyi neki, de ha nem, akkor felépülhet.
2013. jan. 8. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 _.-Akv-._ ***** válasza:
Sehol sem találom :/
2013. jan. 8. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 _.-Akv-._ ***** válasza:

Megvan. És még él szerencsére :)


Kb mikorra várható a teljes gyógyulása? Mármint amikor már nem kell érte semennyire aggódnom, egész a nap suliba azon járt az eszem hogy túléli-e :) :D Jó sz*r napom volt miatta, meg inkább magam miatt, hogy kb 6mm levegőt hagytam az aksi tetején...

2013. jan. 8. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
Szerintem nem fog meghalni! Ha a kopoltyúja mozog, és életképes marad (semmi sérülés), akkor túléli! De jobb ötlet lenne azért figyelemmel tartani, mert ha döglődik picit piszkáld meg egy pálcával, hogy felkeljen! Mert ha nem piszkálod meg "örökre elalszik" ! De, ha aktív lesz, békén hagyhatod, hadd takarítsa az akit!!!!!
2013. jan. 8. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 _.-Akv-._ ***** válasza:

Itt egy videó róla:

http://www.youtube.com/watch?v=vAune1y2hes&feature=youtu.be


A baleset óta eléggé elment az életkedve, vagy bújik, vagy csak fekszik egyhelyben :(

2013. jan. 8. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 bamboochatheone ***** válasza:
Élni fog mert élni akar.:D
2013. jan. 8. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
Jól megszívatott a szűrő körbeúszkálásával :DD
2013. jan. 8. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 _.-Akv-._ ***** válasza:
:D
2013. jan. 8. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Élni fog a videó alapján... (am. jól megszivatott a bujkálással:)
2013. jan. 12. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!