Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Segítene valaki a meggyhasú...

Segítene valaki a meggyhasú sügereim nemének beazonosításában, képek alul?

Figyelt kérdés

[link]

[link]


2013. jan. 8. 21:55
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
még elég fiatalnak tűnnek, de úgy látom mindkettő fiú. /nekünk is van néhány/
2013. jan. 8. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 YourDestiny ***** válasza:
Az első szerintem tuti, hogy nőstény, de a másodikban nem vagyok biztos. Ő elképzelhető, hogy hím lesz, de egy jobb, világosabb fotó, kifeszített úszókkal sokat segítene. Akkor egyszerűbb lenne megmondani. Milyen idősek?
2013. jan. 8. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
második szerintem is hím az elsőben nem vagyok biztos...szerintem még elég fiatalok kb 5cm-sek nem tudom mennyi idősek most vettem őket :)
2013. jan. 8. 22:22
 4/11 A kérdező kommentje:
Ha mindkettő fiú meddig birják egymás mellet nem nyírják ki egymást mint a betta fiúk ugy-e?
2013. jan. 8. 22:23
 5/11 YourDestiny ***** válasza:
Nem hímek. Az első biztosan nőstény. Túl lekerekítettek az úszók, de több jel is utal arra, hogy miért nem lehet hím. A második az talán hím, de ő se tuti.
2013. jan. 8. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Frontosa ***** válasza:

Este megnézem én is, mert itt ahol most vagyok nem tudom megnyitni, blokkolva van az összes képmegosztós oldal.

Üdv,

2013. jan. 9. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Frontosa ***** válasza:
Nemigazán lehet megállapítani a képekből. Próbáld beazonosítani, vagy tegyél fel több képet. A fő különbségek (lehet kicsit hülyén fog hangzani): A hím hengeres testfelépítésű, szimmetrikus, és nagyobb, a nőstény ,,hasasabb". A nőstény úszói lekerekítettek, has alatti úszója kékes-piros. A hím úszói hosszabbak, hátúszaja túlnyúlik a faroktövön, has alatti úszója kékes. A nőstény feje sárgább.
2013. jan. 9. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 YourDestiny ***** válasza:
Fronti nagyjából leírta a lényeget. Gyakran a hát- és farok úszóban lévő pöttyök is árulkodóak, vagy ami még fontos, a nőstények szeme körül több az aranyló rész. Kezdd az úszókkal, hogy hegyes, vagy inkább lekerekített.
2013. jan. 9. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Itt vannak az új képek

[link]

[link]

ha esetleg kell videót is tudok linkelni róluk

2013. jan. 9. 21:51
 10/11 A kérdező kommentje:
Akkor így az egyik tuti nőstény a másikba viszont kételkedek az egyetlen ok ami nősténynek minősítené azok az úszói a többi ellene van nem annyira aranyló a feje nincs meggyfoltja, mintha a hátúszóján sem kezdenének pöttyök kialakulni és a hasúszói pedig csak kékesek míg a másiknak akit nősténynek tituláltam vöröses-kékes a hasúszója és látszik hogy a hátúszóján alakulnak ki a pöttyök
2013. jan. 10. 00:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!