Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Az aktív szenet a vízelőkészít...

Az aktív szenet a vízelőkészítésnél is ki kell iktatni?

Figyelt kérdés
Adott egy Aqua Nova ncf 1500-as szűrő, és egy 300L-es akvárium. Most indítom az akváriumot. Eddig sok helyen olvastam, hogy ha a vizet vegyszerezzük, vagy betegséget kezelünk, akkor ki kell iktatni az aktív szén szűrést. A kérdés az lenne, hogy akkor is ki kell vennem a szenet a szűrőből, ha csak vízelőkészítővel kezelem az akvárium indítás elején a vizet? Köszi

2013. jan. 9. 18:19
1 2 3
 11/21 YourDestiny ***** válasza:
Hát... nem nagyon. A 202 is kevés, a 203 meg már kicsit sok. Más szériából kéne találni egy 1000-1500 közöttit. Ott van például az AT-103. A kétszázas szériáról tudom, hogy csendes, de a százasról sajnos nem tudok nyilatkozni. Viszont a 103-as 1200 liter per órás.
2013. jan. 9. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 YourDestiny ***** válasza:
Vagy például az AT-305. Valamelyik szériára hallottam már panaszt, de általában csendesek. Nekem vagy egy a háromszázasból, és hangtalan.
2013. jan. 9. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:
a vízpumpa mellé, ha rá van kötve a levegőző része, van-e még szükségem légpumpás porlasztásra?
2013. jan. 9. 19:30
 14/21 YourDestiny ***** válasza:
A vízpumpára se kell rákötni a gumicsövet. Ha mozgásban van a vízfelszín, az elég. A bubik ma már leginkább csak dekoratív célt szolgálnak.
2013. jan. 9. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:
3 fénycsövesre terveztem az akváriumot, 90-es fénycsövek mennek bele. Milyen színösszetételt javasolsz? Mondjuk a SERA kínálatából. Az akvárium úgy lesz kialakítva, hogy lesz egy inkább növényes rész, kis igényű növényekkel, a másik pedig egy inkább sziklásabb, bújkálósabb rész, gyökerekkel. Egyébként társas akvárium lesz.
2013. jan. 9. 19:37
 16/21 YourDestiny ***** válasza:
A Sera fénycső az, amit gyorsan felejts el. A leggagyibb minőség, kínai fos Sera felirattal. Többször megjártam vele én és mások is, rengeteg rá a panasz. Ha nem megy tönkre, akkor a fényereje fogy el túl hamar. A Sylvania az, ami kiváló minőség, ám az Osram fénycsövek is nyugodtan használhatók, olcsó és jó. A lényeg, hogy a színspektrum rendben legyen.
2013. jan. 9. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:

csak hogy lásd is, amiről beszélgetünk :)


[link]


[link]


[link]


A színskálából mely hármat javaslod?

2013. jan. 9. 19:46
 18/21 YourDestiny ***** válasza:

Na jó, először is tudni kéne, mennyire lesz növényes. Bár három fénycsővel valószínűleg nem akarsz igényes zöldeket, így a növényes fénycsöveket lőjjük ki, felesleges, amúgy se láttam soha előnyét. A Daylight természetes fehér fényű) is tökéletes növényekhez, így Daylight csövet kombinálnék valami halas csővel, azaz olyannal, ami piros és kék színben jó, tehát szépen kiemeli a legtöbb hal színét. A piros és kékből ítélve természetesen a növényeknek is megfelelő, lást, miről van szó:


[link]



Ez egy Sylvania Aquastar. Amint látod, a középső, azaz zöldes csúcs nem túl számottevő, a növényeknek amúgy sincs szüksége rá. Leginkább a szemnek kell, ha valaki ragaszkodik a természetes fényhatáshoz. Hasonló és ismertebb még a Philips Aquarelle. Összegezve enyhén lilás a fényük, ez szintén a kevés zöld színnek köszönhető be.


[link]


Fehér csővel kombinálva viszont nem lesz ilyen mű színe. ne aggódj, a halak viszont káprázatosak lesznek. Igazság szerint a halakról és a fényről egyaránt nem tudom az elképzelésedet. Ízlések és pofonok. Ha sügeres lesz, akkor kicsit el lehet menni kékes irányba, ha nem, akkor nem kötelező a kékes árnyalatú fénycső.


Általam javasolt kombinációk:


2 daylight + Aquastar

vagy 2 daylight + kékes cső (pl. Hagen PowerGlo, az még jó édesvízhez)

vagy 1 daylight + Aquastar + enyhén kékes cső, például Osram 880, ez egy Skywhite


Daylight csőként szintén lehet az olcsókra beruházni, mint az Osram 860 vagy 865, vagy épp a Hailea Fresh Water, teljesen rendben van a színösszetételük.

2013. jan. 9. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 YourDestiny ***** válasza:

Ha nem lennél képben, ugye a fehér fény is különböző színekből tevődik össze. Egy grafikonon látsz egy kék, zöld és piros csúcsot. Legyen példa a Sera daylight csöve:


[link]


A kék egy adott hullámhosszon (nm) a növények növekedéséhez szükséges, a piros a fotoszintézishez, a zöld pedig azért, hogy a növény valóban zöld legyen, ugyanis ezt a színt visszaverik, tehát nem hasznosítják. Természetesen abban is nagy szerepe van, milyen lesz az adott fénycső színe.

2013. jan. 9. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:
nagyon köszönöm a teljesség igényével megírt válaszaidat, nagyon sokat segítettek. Esetleg van lehetőség valamely más helyen folytatni a a témát? fb, valamely fórum, vagy email?
2013. jan. 9. 20:55
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!