Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mi az olyan akvárium neve...

Mi az olyan akvárium neve amiben csak növények vannak?

Figyelt kérdés
van egy 200literes aksim, de nekem állat nem való, azon gondolkodom, csinálok ilyen növényes aksit, de nem tudom mi a neve, így nem találok róla semmi szakirodalmat... még nem tudom, hogy vízinövényeket akarok, vagy valami kaktuszféleséges dolgot, de ha adnátok linket, vagy tanácsokat, vagy csak, hogy mi a neve ennek a dolognak, sokat segítene...

2013. jan. 11. 15:11
 1/4 anonim ***** válasza:

Egy szép növényes akváriumot fenntartani nehezebb, mint egy halasat. Akik a sima akváriumot halakkal megunják, azok térnek át a profi növényesre.

[link]

Valamilyen low-tech növényest próbálj összehozni.

2013. jan. 11. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

az aquascaping-re gondolsz?

az így fest a gyakorlatban:

[link]


van a japán akvakertész vonal, ennek szülőatyja Takashi Amano (róla nevezték el az amano garnélát) :) egyik ilyen japán vonal az iwagumi, mely gyakorlatban így fest:

[link]

nekem ez kicsit mű hatású mondjuk de attól még szépecske :)


másik japán vonal a ryuboku stílus, nekem ez jobban tetszik, mint az iwagumi. gyakorlatban pedig ilyen:

[link] #um=1&hl=hu&tbm=isch&sa=1&q=Ryuboku&oq=Ryuboku&gs_l=img.3...57903.57903.0.58103.1.1.0.0.0.0.0.0..0.0...0.0...1c.1.EDVTemJL3cg&bav=on.2,or.r_gc.r_pw.r_qf.&bvm=bv.1357700187,d.d2k&fp=6fddee8c7a472933&biw=1422&bih=954


vagy pl van az európai vonal, az úgynevezett holland stílus. na ez tetszik nekem a legjobban az összes növényes cucc közül amit ismerek. szerintem teljesen természetes hatású cucc :) és, hogy el is tudd helyezni valahol:

[link] #um=1&hl=hu&tbm=isch&sa=1&q=holland+st%C3%ADlus%C3%BA+akv%C3%A1rium&oq=holland+st%C3%ADl&gs_l=img.3.0.0i24.82232.85020.2.86020.12.10.0.1.1.0.197.1112.3j7.10.0...0.0...1c.1.UU3mqf47yQc&bav=on.2,or.r_gc.r_pw.r_qf.&bvm=bv.1357700187,d.d2k&fp=6fddee8c7a472933&biw=1422&bih=954


ezeknek van úgynevezett biotóp verziója is. ez azt jelenti, hogy az akváriumodban csak olyan élőlényeket tartasz, amik a természetben is egy helyen élnek. pl nem raksz mexikói kardfarkú halhoz nemtom...neonhalat vagy afrikai sügér mellé nem raksz be mondjuk amerikai sügeret. jó ezek durva példák, de így érhető szerintem.


lehet nem teljes az irományom, akkor elnézést kérek és várom, hogy kiegészítsék :) én csak érdeklődök az ilyesmi iránt de se keretem se szabadidőm se türelmem nincs az ilyesmihez (bár egy kis növényes nanon agyalok 1-é2 hete :)).

2013. jan. 11. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
fuuuuuuuuuuuuu azok az aksik tök tutkerály
2013. jan. 11. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Próbálkozz anubias nana tenyésztéssel. Nem kell hozzá sok fény, így nem lesz sok a villanyszámlád.


Veszel pár tő anubias nanát, és köveket. A növény zöld főgyökerét (rizómáját) darabokra vágod egy késsel, úgy hogy 3-3 levél maradjon mindegyik darabon. Majd egyenként rákötöd damillal a kövekre. Bedobod vízbe, aztán vársz:

[link]

Ez a legkönnyebb növénytermesztés. Locsolni se kell :)


Havonta hoz kb 2 levelet, tehát nagyon lassan nő, de ha sok van belőle, akkor már látványosabb. Egy év mulva már egész sok kis bokor lesz belőle.


Ha dobsz a vízbe panzi aquaplantot, azzal picit lehet gyorsítani a növését, mert abban van növényi hormon. De nem kell sokat, mert nem vesz fel sok tápanyagot.

Néha kell cserélni rajta a vizet.

2013. jan. 11. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!