Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Milyen szűrőanyagot rakjak bele?

Cerberosz kérdése:

Milyen szűrőanyagot rakjak bele?

Figyelt kérdés

tetratec 1200 egyenlőre gyári szűrőanyagokkal megy és egy atman cf 1200 lávakő és ista kerámiagyűrővel.

Nagyon sokat gondolkoztam már rajta, és először biztos hogy a tetrában cserélem mert a másik aránylag elmegy.

Érdekelne hogy mik a vélemények az aquaimpexes filterlith-ről illetve a van greven substrat-ról?

Amire én gondoltam alulról felfelé:

tetra: 1. kerámiagyűrű rajta szivacs, 2.??? valami olcsóbb(e. substrat pro, lávakő, vagy a fent említett anyagok közül valamelyik) 3.maradék mártix bio rioval keverve 4. mártix peronvatta

atman: ötletek?


2013. jan. 14. 12:27
 1/10 anonim ***** válasza:

A filterlith a siporaxhoz hasonló minőséget ír hivatalosan, biztos nem rossz. A van grevent nem ismerem, meg kell nézni, mekkora szűrőfelületet ír.

A lávakő egy jó, olcsó, természetes anyag, nyugodtan használhatod.


Mindkét szűrőbe:

kerámiagyűrű, szivacs, lávakő, siporax/filterlith/hasonló minőségű bármi, esetleg perlonvatta - én nem használom.

A lávakő és a következő anyag közé is mehet szivacs, ha fér, csak elválasztó-elosztó rétegnek. Meg én felülre is azt használok perlon helyett, mindent kiszűr és nem öregszik úgy el.

2013. jan. 14. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszi! Biorio, mátrixról, substrat pro ról mi a véleményed?
2013. jan. 14. 12:48
 3/10 anonim ***** válasza:

Én csak siporaxot rakam bele legutóbb, de 2 féle van belőle összekeverve. Egyiknek nagyobbak a lukacsai, a másik tömörebb. Aztán a tetején van egy szivacs és ennyi. Szerintem ez jó.


Régen alul volt lávakövem. Na most a mátrix bio rio vagy a filterlith is csak egy ugyanolyan porózus felületű cucc, mint a lávakő. Nem? Mindegyikben meg tudnak telepedni a bacik. De ugyanúgy a nagyobb lukacsos siporaxban is. Nem tudom melyik a jobb és milyen arányban, de szerintem nagyjából tökmindegy.

2013. jan. 14. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

erről pont van egy fórum akvakertészen. egy emberke elektronmikroszkóp alatt (vagy mi a neve) megkukkolja a szűrőanyagokat, meg minden egyéb teszten esik át.

mindj meg is keresem neked :) az alapján könnyen össze tudod hasonlítani a dolgokat :)

2013. jan. 14. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

tessék, betettem egy másik linket is:

[link]

[link]


én is ilyen oldalakon kutatok, mert szeretném feltölteni teljesen a külső szűrőmet. és a lehető legjobbat szeretném megvenni :)

ezeken kívül több angol nyelvű oldalt is olvasgatok a témában, vannak érdekességek :)

2013. jan. 14. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

ha tudsz angolul akkor pl itt van egy ábra, amin fel van tüntetve, hogy melyik anyagnak mekkora a szűrőfelülete :)


[link]

2013. jan. 14. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
köszi, ezt már én is láttam, tagja is vagyok a fórumnak, de nem lehetett eldönteni egybehangzóan hogy melyik a legjobb, ide igazából a tapasztalatok miatt írtam ki.
2013. jan. 14. 16:45
 8/10 A kérdező kommentje:
nigro blogjában mondjuk egyértelműen a mátrixot hozzák ki nyertesnek, de az is a legdrágább 2 l egy 10-es....
2013. jan. 14. 16:46
 9/10 anonim ***** válasza:
akkor saját vélemény: nekem siporaxom van. szerintem elég jó cucc :)
2013. jan. 14. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszi:)
2013. jan. 14. 19:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!