Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Miért változtatják a színüket...

Miért változtatják a színüket a halak?

Figyelt kérdés
Egyszer kaptam 3 db aranyhalat, ez volt az első élményem halakkal. Most nagy akváriumba kerültek, elkezdtem benépesíteni könnyen tartható fajokkal -akvarisztikai hiányosságaimra tekintettel. Van 2 márványgurámim. Mióta megvannak rengeteget nőttek, "láthatóan" jól érzik magukat, de állandóan kifakulnak-besötétednek, van hogy a fele világos, a másik fele sötét(farokúszó felé). A halasboltban megkérdeztem, azt mondta hangulatváltozás... Több halas ismerősöm is tapasztalt már hasonlót másfajta halakkal is. Mi ennek az oka? Egyébként is érdekel, de ha tényleg valami rosszkedvre utal, akkor meg pláne.
2013. jan. 15. 17:16
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Hány literes akid van?
2013. jan. 15. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

normális lenne DE rosszul tartod azokat a szerencsétlen aranyhalakat. a legalapvetőbb dolgot nem teljesíted, nekik ugyanis max 20 fokos lehet a vizük ELLENTÉTBEN a márványgurámikkal, amiknek minimum 24 fokos víz kell...


2 aranyhalnak egyébként minimum 150-200 literes akváriumra van szüksége. legjobb a 300 literes 3-4 aranyhallal. persze erős szűrés kell és folyamatos oxigén beoldás (bubikkal...nagyon nagyon sok bubival...) mert magas az oxigénigényük.


off: nálam a serpalazacok, amíg éjjel alszanak teljesen kifakulnak, fehéres narancsosak lesznek. nappal is van, hogy vérvörösek a hímek, máskor meg szép naplemente szerűen narancsosak...

guppiknál dettó...változik a színük.

a leglátványosabb a sziámi algázóim színváltozása. néha kifakul a csíkjuk, máskor pedig ében fekete lesz :)

2013. jan. 15. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
100 l Ebben él 3 aranyhal, 2 gurámi, 1 algaevő, 3 ezüst molli
2013. jan. 15. 17:25
 4/13 anonim ***** válasza:
4%
Kicsi de mint a a gechhi!
2013. jan. 15. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Az akváriumban 25 fok van, én úgy tudtam - bár hidegvízi- 18-26 között jól elvan, egyes fajok a 28 fokos vizet kifejezetten igénylik. De ha már a vízhőfok a gond... egy kerti tóban tartott aranyhal esetében a tó vize nyáron talán nem emelkedik 20 fok fölé?
2013. jan. 15. 17:33
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos azt kell, hogy mondjam, nagyon rosszul tartod a halakat. Nem vagy tisztában a legalapvetőbb dolgokkal, úgy mint a helyigény, hőmérsékletigény, társíthatóság. Ha pedig ezek hiányoznak, nem tudom mennyire van rendben a szűrés és a vízcserék.


A halak kifakulását alapvetően a stressz okozza, illetve a rossz közérzet - nem megfelelő hőmérséklet, nem megfelelő vízminőség, kevés élő növény, rossz minőségű eleség.


Mivel a három fajta haladnak nincs hőmérsékletben közös metszete, így még kompromisszumokkal sem tudsz megfelelő helyet biztosítani nekik.


Kellene külön egy 150 literes akvárium külső-belső szűrővel az aranyhalaknak, valami hűvös folyosón. A gurámikból 1 hímet és 3 nőstényt kellene tartani egy másik 120 literesben, 15 trópusi, békés pontylazaccal és az algaevővel, 26 fokos vízhőmérséklettel.

2013. jan. 15. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 _.-Akv-._ ***** válasza:

Háát a hőmérséklet szerintem itt a legkisebb gond :D


Legalább van egy bitang erős külsőd, meg belsőd? Ha nincs az aranyhalakat vidd vissza. Ha van akkor is szerintem, Egy aranyhalra 60, de inkább 70 liter kell számolni. Tehát ha semmi más nem lenne az aksiban még akkor is kevés lenne.

2013. jan. 15. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 bamboochatheone ***** válasza:
Egy normális tóban van hova mennie mert a legalább 10köbméter víz kicsit máshogy működik mint 200 liter.
2013. jan. 15. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Az lehet hogy egy kerti tóban felemelkedik a hőmérséklet de az nem 20 cm mély és az alján hideg a víz ez az 1-ik 2.Ne ebben nem vagyok biztos szóval ha rosszul mondom akkor írjátok válaszba hogy nem hogy hallgass arra a faszra....de egy kerti tóba szerintem koi van és a koinak más igényei vannak!De azt is lehet hűteni!
2013. jan. 15. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Nos amennyiben is ketten válaszoltatok az alap kérdésre is, azt megköszönöm.
2013. jan. 15. 18:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!