Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Miért változtatják a színüket...

Miért változtatják a színüket a halak?

Figyelt kérdés
Egyszer kaptam 3 db aranyhalat, ez volt az első élményem halakkal. Most nagy akváriumba kerültek, elkezdtem benépesíteni könnyen tartható fajokkal -akvarisztikai hiányosságaimra tekintettel. Van 2 márványgurámim. Mióta megvannak rengeteget nőttek, "láthatóan" jól érzik magukat, de állandóan kifakulnak-besötétednek, van hogy a fele világos, a másik fele sötét(farokúszó felé). A halasboltban megkérdeztem, azt mondta hangulatváltozás... Több halas ismerősöm is tapasztalt már hasonlót másfajta halakkal is. Mi ennek az oka? Egyébként is érdekel, de ha tényleg valami rosszkedvre utal, akkor meg pláne.
2013. jan. 15. 17:16
1 2
 11/13 Pendulum92 ***** válasza:
Én sem a kérdésre fogok válaszolni: mollit meg aranyhalat egy akváriumba? Te is nagy akvarista lehetsz, a mollinak minimum 26-27, de inkább 30 fok a legjobb. Az aranyhalnak meg 20 körül...
2013. jan. 15. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 _.-Akv-._ ***** válasza:
64%

A kérdésre a válasz:

Mert sz*rul tartod őket.

2013. jan. 15. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

na a teendő a következő, kiszeded őket külön külön hordozóba amibe visszatudod vinni az állatkereskedésbe és megtudod nekik mondani, hogy annyira suta vagyok h utána se néztem a vásárolt állataim tartásának.


DE csak hogy értsed felvázolom:

Gurámik:

A gurámik Ázsiában élnek általában lassú folyású folyású, oxigénszegény sötét árnyékos vizekben, az oxigén szegény környezetnek köszönhetően kialakult labirintszervük mely által légköri oxigént is tudnak felvenni stb. (de a végét lehet le se kellett volna írnom, mert azt hiszed, hogy tüdeje van a haladnak)... meleg vízi hal 26-28 fokon érzi jól magát

"Algaevők"

hát ez elég tág fogalom, de gondolom az Ancira gondoltál, ők Dél-Amerikában élnek (már itt gyanús lehet ha kicsit elgondolkozol) gyors folyású vizekben az Amazonas árterületein... szintén meleg vízi hal 25-27 fok az ideális

Molly:

Hát bennük nem igazán vagyok otthon, de kipuskáztam (kb 5 perc alatt), hogy Észak-, Közép- és Dél-Amerikában is él (mellesleg ő is eszi az algát még jobban mint az Anci)... szintén meleg vízi 25-28 fok

.

És akkor itt egy szusszanásnyi szünetet tartok, hogy megemlítsem már őket legalább 2 különböző akváriumba kéne tartani, de ha ők együtt vannak 100 literbe egye fene elmegy... bár lehet, hogy a gurámik jókedvükbe szétcsapkodják a mollykat. DE !!!!!! most jön a csavar!!

.

Aranyhal: (ebben se vagyok teljes mértékig biztos de az alapokat tudom, a többit meg onnan puskáztam ahonnan a mollyt)

Ázsiában él hideg vizes tavakban, 16-20 centire nő meg de még nagyobbra is simán, akváriumban tartott körülmények közt annak a 3 aranyhalnak legalább 200 liter kéne 10-25 fokot ír neki az oldal de szerintem maximum 20


Tehát ez nem akvarizálás amit te csinálsz, ez kb olyan mintha bele székelnék egy lábosba és azt mondanám , hogy főztem... és akkor nem beszéltünk még szűrésről, növényekről, világításról, aljzatról, oxigén ellátásról.


Szóval csak ennyi a probléma.


(U.i.: én is csak kezdő vagyok úgyhogy bocsánat ha valami nem pontos vagy nem úgy van ahogy gondolom:D )

2013. jan. 15. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!