Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » A anubias féle mohához mindenk...

A anubias féle mohához mindenképpen kell világítás?

Figyelt kérdés
Azt olvastam valahol, hogy elég a táp is. Kérlek ne szóljatok le, mert kezdő vagyok. Ja és guppikat szeretnék tartani:) Hány literes akváriumot vegyek?
2013. jan. 16. 06:15
 1/3 anonim ***** válasza:
szerintem elsőnek egy könyvet vegyél a témában. Mert az anubias nem moha. És minden növénynek kell fény a fotoszintézishez, ebből következik hogy normális világosság kell. Ami az ablakon beszűrődik nem szokott elég lenni, meg amúgy is ha az ablakba teszed az akváriumot algásodni fog mint állat.
2013. jan. 16. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Platypus ***** válasza:

Az Anubias egy kertészet is, ami mohákat is szaporít, így létezik "anubias féle moha", bár a kérdező talán nem erre gondolt.


Egyébként az Anubiasnak tényleg nagyon kevés fény kell, egy ablak elé tett akváriumban simán életben tartható. De ez nem jó a halaknak, mert oldalról kapják a fényt, ami nekik nagyon természetellenes, és nem jó neked sem, mert nem fogod rendesen látni a halaidat és a növényeidet. Egy akvárium nem működik igazán világítás nélkül.

2013. jan. 16. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 bamboochatheone ***** válasza:

Legalább 54 literes akváriumot vegyél, de ne szettben!

Ebben tarthatsz 10 hím guppit vagy 13 Endler hím guppit.

Világítás fontos dolog, legyen az akár kicsi is. Ha akarod akár LED-eset is használhatsz az alatt is megmarad az Anubias meg a gömbmoha.

2013. jan. 16. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!