Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » A neonhalaim kifakultak?

A neonhalaim kifakultak?

Figyelt kérdés
Ma reggel felkapcsoltam a világítást az akváriumban, és a neonhalak piros hasa fehér volt! Mértem gyorsan tesztcsíkkal vízminőséget, hát nagyon kemény és a pH is magas kissé. Más baj nincs. Lehet ez ettől? Gyorsan öntöttem hozzá egy kis aquatan-t ami volt itthon, most újra szép színük van, nem biztos, hogy ettől, de lehet. Desztvízzel keverjem a csapvizet vízcserekor? Vagy?

2013. jan. 16. 09:01
 1/6 anonim ***** válasza:
A neonok éjszakára kifakulnak, ez még nem nagy probléma. De ha tényleg nagyon kemény a víz, akkor az okozhat számukra stresszt. Olyan 12-15 Nk-ra mindenképpen le kellene vinni, ha több. Desztvíz megoldás, csak lassan csökkentsd a keménységet. Ha most pl. 20 Nk, akkor a 30%-os heti vízcseréknél a cserevíz negyede lehet mindig desztvíz, így szépen lassan beáll a 15 Nk.
2013. jan. 16. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Halak színe a hangulatuktól is változhat. Ennek oka lehet a rossz vízminőség, stressz, de lehet hogy a te esetedben csak sokkot kaptak mert hirtelen felkapcsoltad a lámpát és nagy világosság lett. (legalábbis nálam előfordul néha hogy megijednek ettől a halaim) Korábban nem voltak ilyenek? Ha nem tűnek betegnek nincs semmi teendőd.

Vízcserekor keverheted a vizet, mert a lágy vizet szeretik, de nálam régebben simán megvoltak normál csapvízben is. Aztán váltottam afrikai sügerekre...

2013. jan. 16. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Éjszakára kifakulnak? Ezt nem tudtam. Múlt hét csütörtökön vettem őket, eddig nem voltak neonjaim, úgy látszik most vettem észre a dolgot.

Köszönöm a válaszokat, és akkor lassan kicsit majd csökkentem a keménységet.

2013. jan. 16. 09:56
 4/6 anonim ***** válasza:
Hideg a vizük.
2013. jan. 16. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nem hideg, az automata fűtő egyenletesen melegen tartja.
2013. jan. 16. 11:36
 6/6 anonim ***** válasza:
A stressztől szoktak kifakulni (általában). De a hangulatuktól is függhet. Ez a két válasz van... a stressz a kemény víztől van, a hangulatuk a változó környezettől. Ha nem változtattál az aksin semmit és tényleg kemény a víz, VÍZKEMÉNYSÉGről beszélünk, de ha a másik akkor HANGULATVÁLTOZÁSról!!! Ha kemény a víz használj vízlágyítót mint pl.: Aqatan ha hangulatváltozás akkor ne nagyon rendezd át az aksit! Kényes halak, ez van!!!
2013. jan. 18. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!