Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Kalászhal (Melanotaenia...

Kalászhal (Melanotaenia boesemani variáns), diszkosz, és szellemkéshal tartható-e együtt?

Figyelt kérdés
Nem vagyok már kezdő, de látom vannak itt profik is, úgyhogy megkérdezem. 6-8 kalászra, 4 diszkoszra és egy szellemre gondoltam. Hőfok, PH, vízkeménységben még összeférnek, esetleg a viselkedés ill. a berendezés problémák lehetnek-e?

2013. jan. 16. 18:29
1 2
 11/18 Platypus ***** válasza:
100%

Az egy súlyos tévedés, hogy a halak alkalmazkodnak a kis helyhez. Valójában kis helyen a halak gyakran szenvednek állandó ammóniamérgezéstől, ami akadályozza őket a növésben. Meg úgy általában sem tesz jót az egészségnek és az élettartamnak.


Szerintem maradj a kalászhalnál, az illik ebbe a méretbe. Egyébként nem is passzol a diszkosz mellé, mert keményvizes hal, a diszkosz meg igencsak lágyat igényel.

2013. jan. 16. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
40%
Ne mi van öcskös?Ki osztottak a nagyok is? :DD Ennyit mi is konyítunk ám hozzá! :DD
2013. jan. 16. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:

Öcskös? Osztunk? Ki a franc vagy te itt? És mi ez a hangnem? (ezt a másik 50%-os "észosztó" is magára veheti) Ti nem osztotok semmit, mert annyira vagytok hasznosak mintha egy 5Ft-ost feldobnék.


Pont azért kérdeztem, mert nekem is vannak aggályaim, de korántsem annyira egyértelmű a válasz, minthogy itt páran gondolják. A nemet is elfogadom megfelelő érvek mellett. De hogy egy vita 2-3 komment után átmegy szidalmazásba, azt nem.

2013. jan. 16. 21:20
 14/18 _.-Akv-._ ***** válasza:
15%
Először leírtuk normálisan, csak te nem fogtad fel.
2013. jan. 16. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:
És válaszoltam értelmesen hogy ne a méretre hegyezzük ki a kérdést. De tegyük fel hogy 500-as az akvárium, és várom további érveidet. Területvédés, agressziófaktor, terep, növények, bármi, mert elég kevés a szakirodalom és a fórumok is kevesek a szellemről.
2013. jan. 16. 21:41
 16/18 anonim ***** válasza:

Akv, Bomhii, az ilyen hangnem tényleg elfogadhatatlan. Nem láttam a kérdező kommentjeit, gondolom törölték, de a szidalmazással nem győztök meg senkit a véleményetekről, csak lejáratjátok magatokat, elvesztitek a hitelességeteket. Én is elkapattam magam néha, kaptam is negatív kritikákat miatta, értelme meg nem volt. Törekedjetek kérlek a szakmaiságra, és ne szakirodalomból osszátok az észt, hanem a tapasztalataitokból - ami még valljuk meg, nincs. Nem baj ez, csak ne szaladjon el veletek a ló.


Ennyit az offról.


Kérdező, valóban túl sokat akarsz, rengetegen esnek abba a hibába, hogy a hatalmas lehetőségeket rejtő, megfelelő méretű akváriumba telhetetlen módon még különlegesebb halakat akarnak.

A szellemkéshal csak a vele egyméretű halakkal nem agresszív, diszkoszméret még a rombolható kategória számára. A diszkoszoknak és a kalászhalaknak vegyesen kicsi ez az akvárium, csak az egyik csapatot kellene kiválasztani a megfelelő kísérőhalaikkal. Ha nagy kihívást akarsz, akkor diszkosz, ha csak egy szép akváriumot rengeteg idegeskedés nélkül, akkor inkább a kalászhalas.

2013. jan. 16. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Feltételezve az 500 litert sem oké. A kalászhalak túl aktívak a diszkoszokhoz. Velük tényleg csak békés pontylazacokat kellene tartani, petitellákat, vörösneonokat, ezen felül harcsaféléket.

A kalászokat meg hasonló méretű kalászokkal és harcsákkal.

2013. jan. 16. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
Murr, köszönöm a választ!
2013. jan. 16. 22:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!