Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Sziámi harcoshal milyen...

Sziámi harcoshal milyen halakkal tartható együtt?

Figyelt kérdés
Konkrét fajokra lennék kíváncsi. Azt tudom, hogy nyugodt halakra van szükség. A betta mellé feltétlenül kell 2 nőstény? Az aksi 180 literes, sok növény van benne és búvóhely is. A neonhalakat tényleg bántja? Mert akkor azok kilőve.
2013. jan. 17. 10:16
 1/7 anonim ***** válasza:

A fátyol farkú halakra veszélyes, megtépheti őket pl: guppi, nem feltétlenül kell mellé 2 nőstény sokan tartanak hímet egyedül.

[link]

2013. jan. 17. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
A bettám már meg van, csak egy kisebb akváriumban és szeretném átköltöztetni. Szerinted a bettát tegyem be először az akváriumba és utána a többieket vagy fordítva?
2013. jan. 17. 10:51
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

A neonokat nem bántja, ekkora helyen már sok hallal szépen kijön.

Mehet mellé parázslazac, babus titteya, páncélos harcsák, algázók, ékfoltos razbórák, ilyesmik. Nőstény nem kell bettából.

Először a csapathalakat telepítsd, utána bettát, akkor nem az a szituáció fog fennállni, hogy a betta területére törtek be ezek a halak, hanem neki kell majd alkalmazkodnia, így kisebb az esély az agresszióra.

Érdemes néhány napig befőttesüvegben az akváriumban tárolni, hogy szokja a helyzetet.

2013. jan. 17. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszod Murr! Akkor guppit semmiképp nem teszek. Ezek közül még miket ajánlanál:

-xifo

-gyöngygurámi

-platti

-vitorlás hal (ezt nem tudom, párom akarna nagyon)

-anci

-díszmárna

2013. jan. 17. 11:54
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Amit semmiképpen:

-xifo (nagy, területvédő, csipkelődő, könnyen kárt tesz a bettában csak viccből is)

-platti (elevenszülő nem illik egy gondosan összeválogatott akváriumba, nem is mutat jól)

-vitorlás hal (sügér, sok gond lehet a társításával, a csapatba állításával. Alapvetően nem kellene kizárni, de nagyobb hely kellene, hogy meglegyen belőle a minimum 6 egyed, amik párba tudnak állni.)

-díszmárna (ha szumátrai díszmárna, akkor azok igazi mohó kis agresszorok, semmi esélye nem lenne a bettának).



A maradékból egy szerintem szép összeállítás:

1 hím betta

1 hím gyöngygurámi és 2 nőstény

15 vörösneon vagy ékfoltos razbóra vagy petitella

8 páncélos harcsa

1 anci

2013. jan. 17. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Itt a bettát leszámítva minden halat láthatsz:

http://www.youtube.com/watch?v=7eKqmFqasz8

Szerintem a petitella a legszebb, ők nagyon erősen rajszelleműek, csak együtt mozognak, míg a többi úszkál bambán :)

Ekkora akváriumba biztosan azt telepítenék.

2013. jan. 17. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
A petitella tényleg gyönyörű. Egyáltalán nem is ismertem, de biztosan lesz. :-)
2013. jan. 17. 13:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!