Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Az akváriumom szélén, hogyan...

Az akváriumom szélén, hogyan előzhetném meg a vízkőképződést?

Figyelt kérdés

Ahogy a melegtől párolog a vizem, úgy egyre jobban látszik. Ha vízzel fedem akkor nem annyira látszik, de ugyanúgy elpárolog és akkor újra látható. Az elején amikor megvettem (használt volt) 2 óra sikálás után sikerült valamennyire leszednem, de most újra elkezdett képződni rajta..

Egy csomó képet meg videót megnézek és én egyiken sem látom. Hogy csinálják? :/


2013. jan. 19. 15:11
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Mindenkinek olyan vízkőmentesnek tűnik az akváriuma :/
2013. jan. 19. 15:12
 2/11 anonim ***** válasza:
Gondolom még akkor takarítják, amíg nem 2 centi vastag a vízkő és akkor pillanatok alatt lejön.
2013. jan. 19. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Hát ez csak pár mm. De hetente már lehet látni, hogy képződik akkor hetente mivel súroljam le? Nem akarom az egész vizet azért leengedni, mert, hogy vízkőoldózom.
2013. jan. 19. 15:26
 4/11 A kérdező kommentje:
Gyááá :D a szivacsnak az érdesebb részével sima vízzel lejön :D tiszta vagány.
2013. jan. 19. 15:41
 5/11 anonim ***** válasza:
Meg ha lejjebb szívod a vizet és fogsz egy darab wc papírt, amire ráöntesz egy pici ecetet, azzal mégkönnyebben le tudod törölni. Csak nem szabad sokat, ne follyon az akváriumba az ecet.
2013. jan. 19. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszi szépen! :) egyenlőre még lejött simán vízzel meg a szivacs érdes végével is. De ki fogom próbálni! :)
2013. jan. 19. 16:37
 7/11 A kérdező kommentje:
hable! Tudnál nekem linkelni az akváriumodról képet vagy videót? Olyan szívesen megnézném :) Te mindig hasznos válaszokat adsz és szerintem ebből kifolyólag nagyon ízléses és igényes lehet. Ha nem akarod itt akkor privátba léci! :)
2013. jan. 19. 16:40
 8/11 YourDestiny ***** válasza:
Ecettel le lehet kaparni. Sehogy nem előzheted meg. Nálam 3-4 nk-s víz folyik a csapból, a karbonátkeménység 2-2,5, mégis csupa vízkő az akvárium széle.
2013. jan. 19. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Ezt nemrég csináltam, de még nincs kész:

[link]

Van egy ilyen indiai törpegébem, majd ez fog ugrálni a stégen: [link]


van egy 18 literes, 1 törpegömbhallal:

[link]


egy tengeri 200 literes:

[link]

egy tengeri 18 literes:

[link]

Egy nanohalas 112 literes, de az olyan ronda, hogy nem fotózom le.


Van egy 70 literes, ebbe egy 15 centis rákot raktam:

[link]


És van egy ilyen emers ültetvényem, egy hete ilyen volt, azóta nőtt egy kicsit.

[link]


Meg egy 10 literes garnéla szaporító vacak, mohákkal

[link]

Ha kajálok a konyhában, akkor szoktam nézni őket. Beleraktam sakurát, meg egy yellowt, és sárga kicsik születtek, de még biztos fog változni a színük.

2013. jan. 19. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Azt .... eget :D nagyon durván tolod ezt a hobbit :) gratulálok hozzá! Üzenetben én írtam neked és azt a vödrös dolgot tényleg nem nagyon értem :D
2013. jan. 19. 20:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!