Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Axolotl-nek mennyire gáz, ha...

Axolotl-nek mennyire gáz, ha a csapvizet nem hagyom állni, hogy a klór kimenjen belőle? Nem tudom hogyan állni hagyni mert csak 1 akváriumom van.

Figyelt kérdés
És az jó ötlet-e ha desztillált vagy ioncserélt vizet teszek be neki csapvíz helyett?

2013. jan. 13. 15:34
 1/7 YourDestiny ***** válasza:

Ha a csapvizet nem hagyod állni, akkor szűrőd is feleslegesen van, nemde? Az meg ugye baj...

Vegyél antiklórt, egy-két órán belül mehet az akváriumba a víz, csak a hőmérsékletet hozd össze valahogy. Ha sokkal hidegebb, forralsz hozzá egy pohárkával.

2013. jan. 13. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Szépen holnap lemész a 100forintosba, és veszel vödrö(ke)t. Az ioncserélt víz nem erre való.
2013. jan. 13. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 YourDestiny ***** válasza:
Az olcsó Neptun antiklór is teljesen jó, nem kell vagyonokat költeni. A nanoban gyakran cserélem a vizet, van, hogy nekem is le kell tudni gyorsan. 1-2 órát szoktam hagyni állni antiklór után, az eddigiek alapján látszólag simán elég.
2013. jan. 13. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm!

Veszek is antiklórt!

Van vödör, csak nem tudtam, hogy mennyire bírja ha egy napig abban körözget. Köszönöm a válaszokat!

2013. jan. 13. 18:05
 5/7 YourDestiny ***** válasza:
De amúgy ha szellőzteted (tehát beledugsz egy bubizó porlasztókövet légpumpán) azzal is jól le tudod rövidíteni a dolgot. Szintén egy-két óra kb. Meg a forralással is kimegy a klór, de azzal is elmegy két óra, mert még a hidegben is kell neki annyi, amíg kihűl.
2013. jan. 13. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
nekünk desztilált víz van az akváriumba. Kristálytiszta és kevesebb betegség él meg benne + nem algásodik
2013. febr. 12. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Desztvíz és az ioncserélt víz azért nem jó mert 0-as a keménységük, túl lágy az axolotl-nak, elpusztulna benne. Megjegyzem Magyarországon már csak a víztisztítók 20%-a használ már csak klórt, nagy valószínűséggel nincs is a csapvizetekbe. Másfelől tilos bármilyen vegyszert használni az akváriumba, axik nagyon nem tolerálják.
2013. máj. 18. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!