Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 100 literes akváriumba aranyha...

100 literes akváriumba aranyhalat?

Figyelt kérdés
azt szeretném kérdezni hogy tehetek e 100 literes akváriumba egy pár aranyhalat ? azt olvastam ,hogy minimum 200 literes akvárium kell nekik ,de ezt nem értem csomó helyen látok ,hogy aranyhalat kb 5 literes gömbakváriumban tartják ,ezt én is megvettem mert ez tényleg állatkínzás, na de mi van egy nagy 100 literes akváriummal ,mert az azért már elég nagy, most ez pontosan hogy jött ki ,hogy nekik 200 literes akvárium szükséges megkérdezték a halakat ? vagy valamilyen szerkezetet kötöttek rá és látták ,hogy 199 literesnél még stresszel, de 200 liternél már nem ? :D
2013. jan. 20. 12:02
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Nem azért mert egy felnőtt aranyhal 20cm-es!És az jó nekik ha 3-4-en vannak és egy aranyhalra kb.60 de inkább 70litert kell számolni!
2013. jan. 20. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
csak érted ismerek olyat aki 3 éve tartja duncosüvegbe , na most ha én egy 100 liters akváriumba tartom .... + van egy ilyen reklám is ott is a gyerek ilyen 1 lityós gömbaksiban tartja amikor meg költöznek át kerül egy 10 literes téglalap akváriumba :D
2013. jan. 20. 12:24
 3/13 anonim ***** válasza:
69%

"aki 3 éve tartja duncosüvegbe"


Ennek pont annyi valóság alapja van, mint az említett reklámnak.

Semennyi.

Csodák nincsenek.

2013. jan. 20. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
ezt pedig elhiheted nem kamuzok
2013. jan. 20. 13:11
 5/13 anonim ***** válasza:

Biztos, hogy nem tartja 3 éve abban, biológiai képtelenség. Vagy ő, vagy te hazudsz. A reklám meg... Könyörgöm... Ne a tévéből tanulj már. A Harrypotter meg a twilight meg a tökömtudja mi is igazi?


A minimális akváriumméretet pedig biológusok, akvaristák állapították meg, a hal mérete, viselkedése, táplálkozása alapján. Természetesen nem olyan különbségek a számottevőek, hogy 199 vagy 200 liter. De a gömbakvárium maximum 15-20 liter... Azért az már csak valami, nem?


100 literben tarthatsz 2 aranyhalat, visítva. Én 150-ben tartok annyit. Hogy miért? Arra vagy rájössz, mikor 15-20 évig nevelgetsz egy halat, vagy kidöglik és abbahagyod az egészet. Ez a két opció van, nem hasraütésre lettek kitalálva a haltartás szabályai, hanem a természet diktálja azokat.

2013. jan. 20. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Meg amúgy a reklámban az tényleg a gyerek apja és abban a házban laknak, az aranyhalukkal. Így készülnek a reklámok, hozzám is csak úgy bejöttek a múltkor és itt kameráztak, ahogyan szendvicset csinálok, na abból majonéz reklám lett...
2013. jan. 20. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
xD
2013. jan. 20. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 Darkkingdom ***** válasza:
Amúgy a 100 liter nem igazán mondható "Nagy" akváriumnak!Inkább egy átlagos méret ami már nem rossz és "Több" halat tarthatsz benne!
2013. jan. 20. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
még egyszer mondom nem kamu! ö nem kamuzik mert én láttam ! ja duncosüveg alatt gömbaksit értek mivel nekem kb megegyezik , az íróasztalán tartja !
2013. jan. 20. 14:44
 10/13 anonim ***** válasza:

Akkor egy ki*aszott állatkínzó és fel lehetne jelenteni!

Tilos 30l alatt gerinces állatot tartani!

Halat tilos gömb akváriumban tartani!

És én üzenem a haverodnak hogy remélem öt is bezárják egy 1m2-es helyre!!!!

2013. jan. 20. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!