Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Melyik hal ikrája?

Melyik hal ikrája?

Figyelt kérdés

Találtunk 67 db fehér ikrát az akvárium bal felső sarkában és egy növény levelén.


[link]


Halaim:

Szumi, Ékfoltos razbóra, Neon, Kékpajzsos páncélosharcsa, Közönséges algaevőharcsa


Mi tudok tenni az ügy érdekében,hogy meg tudjam őket menteni?


2013. jan. 20. 17:52
 1/7 anonim ***** válasza:

99%, hogy a corydoras.

Nem nagyon tudsz tenni semmit. A sikeres keltetéshez nem jók az akváriumi körülmények.

Ha szaporulatot akarsz, annak külön berendezett akvárium kell.

Elképzelhető, hogy lesz 1-2 túlélő, de valószínűleg bepenészedik az egész, vagy ha a lárvák ki is kelnek, nem fognak tudni elúszni.

Egy lágyvizes akváriumba lehetne őket átrakni, de az átrakástól általában megsérülnek, és tönkremennek az ikrák.

2013. jan. 20. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszi a segítséget.

Közben olvasgattam és egy páran ítrták,hogy egy pengével óvatosan le lehet szedni az üveg faláról és egy külön akváriumban porlasztóval kikelnek.

Holnap átrakom egy akváriumba és remélem sikerül megmenteni egy párat belőlük.

2013. jan. 20. 19:11
 3/7 anonim ***** válasza:

Ioncserélt vizet is rakjál a másik akváriumba, pl 1/3-ot, és penészedésgátlót.

Ne legyen nagy a vízoszlop, (főleg kelés után) és ne érje sok fény az ikrákat és az ivadékokat.

2013. jan. 20. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

A penészedésgátló az mindenképpen fontos, nélküle egyáltalán nem kelnek ki?


Az akvárium alapterülete milyen legyen vagy csak a vízoszlop nagysága számít (10-15 cm-t olvastam)?


Hogy ne érje sok fény,az mit jelent? Hová rakjam?

2013. jan. 20. 20:26
 5/7 anonim ***** válasza:

Penészedés gátló nélkül általában sokkal rosszabb a kelési arány, de anélkül is meg lehet próbálni.

Mindegy hova teszed az akváriumot, csendes nyugis hely legyen.

Ha sok a fény, takard el újságpapírral.

2013. jan. 20. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
...elég nekik egy gyenge szűrt fény, mert úgy emlékszem a cory-knak is fényérzékeny az ikrájuk.
2013. jan. 20. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Sajnos a Szumik észrevették az ikrákat az akvárium falán és mire észrevettem megettek 50 db-ot. Egy szülőszobát ráfordítottam az ikrákra az akvárium belsejében és másnap átraktam a maradék 17 db ikrát egy kis akvárium. Az ujjammal könnyen lepergettem az ikrákat. Raktam penészedésgátlót és lágy vizet az aksiba fűtővel és légporlasztóval. 5 nap telt el az ikrák lerakása után és 6 db kis halacska úszik az akvárium alján. Így az első szaporulatból 67 db-ból csak 6 db kellt ki.

Köszönöm a segitségeteket a következőnél remélem több sikerül. Ez kb mikorra várható?

2013. jan. 25. 21:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!