Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Édesvízi ráját akarok tartani!...

Édesvízi ráját akarok tartani! Mi szükséges hozzá?

Figyelt kérdés

Mekkora akvárium, milyen szűrő és milyen világítás?!

max 500ezerig!


Előre is köszönöm a válaszokat!


2013. jan. 21. 19:07
 1/8 anonim ***** válasza:
55%

Könyörgöm uraim... Ha már ilyen nagyértékű és különleges halat akarunk tartani, nehogymá itt kérdezzük meg.


Elöljáróban szükségük van egy 2000 lieteres tartályra, ami inkább szésles mint magas, ill egy bivaly erős szűrésre (a szűrőtartály legyen a víztérfogat 20!!! %-a . Világítás tök8

2013. jan. 21. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Azért azt megkérdezném, hogy volt már akváriumod? Nem velük akarsz kezdeni, ugye?

Egyébként ezt az oldalt ajánlom elolvasásra: [link]

2013. jan. 21. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Első aksim lenne, nekem évek óta ez tetszik, évek óta gyűjtök rá! Most végre, hogy megvan a pénz szeretnék egy rájás aksit úgy, hogy kijöjjön 500ezerből!


Azért kérdezem itt, hogy hátha tudnak segíteni és rendes tanácsot adni ócsárolás helyet.. Köszönöm a linket! :) Már elkezdem olvasgatni! :)

2013. jan. 21. 19:54
 4/8 anonim ***** válasza:

1000 literes aksi már elegendő hozzá, az én tenyésztő ismerősömnek 1600 literben van 1 tenyészpár. Igazából a rájatartásról elmondható,hogy nem nagy feladat,bár...első akváriumnak...nekem van egy pár aksim,különböző állatokkal.A ráják nagyon kényesek a tiszta vízre,nitráttartalomra,illetve elengedhetetlen a 28-30 C-os vízhőmérséklet,légpumpa beszerelése.Naponta egyszer kell nekik enni adni,világítás nem mérvadó,inkább esztétikai célt szolgál.Egy kifejlett rája kb.két év alatt éri el felnőttkori méretét,55cm-t.

500,000 azért nem kell hozzá,de az aksit minimum 10-es üvegből kell elkészíttetni merevítéssel,esetleg 12-ből!

2013. jan. 21. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
linkelgetnél, h mit vegyek?
2013. jan. 21. 21:41
 6/8 anonim ***** válasza:

Tessék itt egy akvárium készítő: [link]

Azt, hogy mekkora akvárium kell neki, biztos írják a rájás oldalon. Nem? Vagy hívd fel őket, biztos jobban el tudnak látni tanácsokkal, mint mi.

2013. jan. 21. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Potamotrygon reticulatus-t már 500 litertől lehet tartani, ha négyzet alapú az akvárium és nem túl magas. Ezek kb 30-35 cm-re nőnek meg felnőtt korukra. Közepes vagy durva homok aljzat, jó szűrés, gyenge megvilágítás, minél kevesebb talajra helyezett dekor (növény se túl szerencsés). Kagylóhús, halhús vagy előhal táplálék (egy csapat neonnal jól néz ki).
2013. jan. 22. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
És én is hosszú felkészülést ajánlok, fórumok, szakirodalmak többnapos böngészését, mint előttem tették! :)
2013. jan. 22. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!