Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Jávai mohát hogy lehet még...

Jávai mohát hogy lehet még behelyezni akváriumba kötözésen kívül?

Figyelt kérdés

Vettem gy adag jávai mohát még az akvárium indításakor. Egy részét vasfára kötöztem, egy részét egy lapos kőre.

Még maradt egy kis adag. Ezt hogy lehetne behelyezni az akváriumba? Már nincs mire kötöznöm, eldobni meg nem szeretném. Pont lenne egy rész az aksi közepén, ahol nincs semmi, csak az aljzat.

Van erre valami tippetek? Gondoltam arra, hogy összekötöm egy gumóba, és csak így simán behelyezem a talajra? Ez így megmaradna lenn? Vagy össze-vissza nőne, és elmászkálna?


A másik kérdésem pedig hogy a jávai moha milyen gyorsan nő, fejlődik? 1,5 hete van az aksiban (a maradék egyelőre befőttesüvegben várja a sorsát), és semmi fejlődést nem látok rajta, sőt, egy-két szála még be is barnult. A befőttesüvegben szinte szebb, mint az aksiban.

Szerintetek a barna szálakat nyírjam meg rajta már most, vagy még várjak vele? Jelenleg olyan sötét zöldes színe van. Ez ilyen marad, vagy világosabb lesz idővel?


Válaszaitokat előre is köszönöm.



2013. jan. 22. 11:53
 1/8 YourDestiny ***** válasza:
Beteheted simán is, de a halak széttúrják, meg idővel egy kicsit szétmászik. A talajba ne dugd be, én is próbáltam a kavicsba dugni egy részét, hogy véletlenül se közlekedjen, ha a halak piszkálják, de az elbarnult. Szóval vagy dobd bele simán, vagy szorítsd be valahová.
2013. jan. 22. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Igazság szerint nemigen lesznek halaim majd benne, valószínűleg csak egy csapat garnéla.


Viszont eszembe jutott egy olyan dolog, hogy van itthon maradék háló, amit falburkoláshoz használnak. Ha két ilyen háló közé befogatom a jávai mohát, az életben marad? Lehet ezzel füvesíteni egy kisebb darabon?

A gond ezzel, hogy hogy tartom az aksi alján. Ha ezt csak simán behelyezem, az lenn marad? Vagy le kell súlyozni? Ha igen, mivel? Tapadókorongom nincs itthon, és nem is akarok, ha nem muszáj? Vaalmi ötlet rá?

Az alapötletet egyébként ez adta: [link]


Mondjuk ez mohafal, de úgy tudom, a jávai arra nem jó.

2013. jan. 22. 13:29
 3/8 YourDestiny ***** válasza:
Nálam a garnéla is szétbogozza. Egyébként lesüllyed a saját súlyától.
2013. jan. 22. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Kösz szépen, megpróbálom akkor így hasznosítani.


Egyébként arra tudnál valami tanácsot adni, hogy ami már akváriumban van 1,5 hete, és pár szál barnás, azzal mi legyen?

Hagyjam még, és ne bolygassam, vagy nyírjam meg, és a barnát szedjem le róla?

2013. jan. 22. 14:22
 5/8 YourDestiny ***** válasza:
Hát szerintem húzd ki a barna szálakat. Nekem mondjuk LED alatt ment tönkre a jávai, de valószínűleg a gyenge fény miatt. Néhány LED lumenben nagyon gyengén teljesít, így mióta közvetlenül alá tettem, azóta nem döglik ki.
2013. jan. 22. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Én pl fogtam egy kisebb sóder köveket, azt belegyúrtam a moha közepébe, aztán leraktam. Úgy nő, mint egy kis bokor.
2013. jan. 22. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Illetve a köveket inkább kavicsnak mondanám. Fél centis és 1 centis kavicsok vannak a közepében, a szálak közül nem esik ki és az lenntartja.
2013. jan. 22. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
hable, kösz neked is a tippet. :)
2013. jan. 22. 17:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!