Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ha van páncélos pandaharcsám...

Ha van páncélos pandaharcsám akkor alganyaló harcsára nincs szükség? Ő is tisztán tudja tartani az aksit?

Figyelt kérdés
Persze szűrő mellett. Az a helyzet, hogy nagyon csúnyának tartom az alganyalót és ezért kérdezem. :-)
2013. jan. 22. 12:33
 1/6 YourDestiny ***** válasza:

A páncélos az aljzatot túrja, kaja után kutatva. Ebből adódóan az lehullott ételmaradékot fogyasztja. Persze normális etetés mellett nincs lehullott ételmaradék, így elvileg nem feltétlenül van szükség ilyen harcsára.


Az algaevő a nevébeől adódóan algázik. A sima ancistrus mellesleg csak fiatal korában fogyasztja az algát. Ahogy idősödik, úgy eszik egyre kevesebbet, az olyan példányok már egyáltalán nem hatékony algázók. Szerintem nézd meg a törpe szívóharcsát, ügyes kis hal, lehet, hogy őt nem is fogod rondának találni.

2013. jan. 22. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 YourDestiny ***** válasza:
Hozzáteszem, hogy egy jól szűrt és karbantartott akváriumban minimális alga van, ebben az esetben lehet haszna az algaevő halaknak. Ha viszont komoly algásodással van dolgod, akkor az algázó már kevés.
2013. jan. 22. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod. Egyáltalán nincs algám csak a boltos azt mondta, hogy egy 180 literesbe kell ilyen hal, sőt egy nem is elég. Akkor inkább beszerzek törpe szívóharcsát, mert az aranyos. :-)
2013. jan. 22. 12:54
 4/6 YourDestiny ***** válasza:
Miért kéne? Én sose szerettem igazán (mármint az ancistrust), mert macerás külön etetni őket, ráadásul nagy ívből sz@rtak az algára.
2013. jan. 22. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Sok helyen meg pl. azt is olvastam róluk, hogy hajlamosak a növényeket is megcsócsálni. Na az én akváriumomban meg van növény elég sok és nem örülnék ha bajuk lenne.
2013. jan. 22. 13:11
 6/6 YourDestiny ***** válasza:
Növényeket csak akkor rágnak, ha nem jutnak táplálékhoz, vagy egyáltalán nincs zöld alapú csemege. Tudtommal akkor is leginkább a gyökér felső rétegét csócsálják meg, ha hozzáférnek.
2013. jan. 22. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!