Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » A halaknak van memóriájuk?

A halaknak van memóriájuk?

Figyelt kérdés
valami okos akvarista leírhatná a halak agyi felépítését :)
2013. jan. 22. 18:59
 1/7 anonim ***** válasza:
Inkább feltételes reflexek alakulnak ki bennük, mint pl. ha meglátja a sárga kajásdobozt, akkor már úszik fel a víz tetejére kajáért.
2013. jan. 22. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

A legfrissebb vizsgálatok eredménye szerint a halak korántsem háromperces memóriával rendelkeznek, hanem betanított dolgokat akár öt hónapig is képesek megjegyezni.


Megdőlt az a közkeletű nézet, hogy a halak memóriája pocsék. Izraeli kutatók egy hónapon át tréningeztek arra halakat, hogy egy bizonyos hang a táplálékadást jelentse számukra. Ezután elengedték a halakat a tenger egy bizonyos pontján, de öt hónap után újra azt a hangot ismételgették a halaknak, és ők szépen megjelentek a táplálékért.

Egy másik kísérlet abból állt, hogy aranyhalaknak megtanították, hogy a nap bizonyos órájában egy kallantyú mozgatásával juthatnak táplálékhoz. A halak mindig a megfelelő időben mozgatták a kallantyút, tehát még az időérzékük is kiváló, nem csak a memóriájuk.

2013. jan. 22. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Szóval egész jó a memóriájuk.
2013. jan. 22. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Azt tudja az agyuk, amire természetes körülmények között szükségük van az életben maradáshoz.

Pl biztos nem tudnák megjegyezni egy pakli kártya lapjainak a sorrendjét.

Vagy mint a patkányteszteknél, nem tudnák megjegyezni a kivezető utat egy labirintusból.

A patkányoknak jó teszt, mert olyan az életmódjuk, de halakra nem alkalmazható.


Azt, hogy ki ad nekik enni, mikor, milyen dobozból, vagy meddig tart a territórium, stb, ilyeneket viszont könnyen tanulnak, és nehezen felejtenek el.

2013. jan. 22. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Amit károlyi bendegúz írt, azok a feltételes reflexek.
2013. jan. 22. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A bohóchalamnak kb 1-2 hetes memóriája van, mert amikor betanították támadni, addig támadott engem. Aztán meg elfelejtette. Meg egyszer betanítottam, hogy beleússzon a pohárba kajáért, belefagyasztottam a kaját

[link]

Aztán meg már beúszott kaja nélkül is, de 1 hét mulva már nem. Elfelejtette :/


A gébem is 1 hétig haragudott rám, amikor átraktam másik akváriumba, és most megint átraktam, megint bújkál, de el fogja felejteni egy hét mulva. Remélem :)

2013. jan. 22. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A múlt heti vízcserénél véletlenül kiszippantottam az egyik halamat is a csővel, és tökre bepánikoltam, hogy jaj szegény halam, milyen trauma érte.

Erre jött az öcsém, és közölte, hogy a halaknak 5 mp-es memóriájuk van...

"1-2-3-4-5, ennyi. Látod, már nem is haragszik rád" :D

2013. jan. 23. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!