Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Akváriumot tervezek venni,...

Akváriumot tervezek venni, egy 80 liter körülit, milyen belső szűrőt ajánlotok?

Figyelt kérdés
külső szűrőt nem tervezek , na már most az is fontos lenne , hogy olyan szűrő legyen ami elég nagy, amit ha későbbiekben terveznék venni egy 250 literest már ne keljen lecserélni csak külsőt venni, ja az is kérdésem ,hogy az baj e ha túl nagy teljesítményű a szűrő kis akváriumba . légyszi linkeljetek szűrőket, köszi szépen!
2013. jan. 23. 20:36
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
eheim 2012
2013. jan. 23. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Ilyet nem nagyon fogsz találni, mert 250 literre már elég nagy szűrő kell. Olyat lehetne keresni, ami szabályozható powerhead (így akkora szivacsot teszel rá, amekkora kell).

Az Atman AT-203 2000 liter/órás, az a nagyba jó, elvileg szabályozható, de nem tudom, mennyire. Olyan 600-700 liter/órára kellene csillapítani, nem biztos, hogy lehet ennyire.

[link]


250 literre 1500 liter/óra a minimum, 80 literre 800 liter/óra a maximum.

2013. jan. 23. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 YourDestiny ***** válasza:

Hát, én 80 litert már ilyen szintű szűrőkkel szűrnék, árkülönbség szinte nulla, és sokkal többet érnek az említett Eheim-nál:


[link]


[link]

2013. jan. 23. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
YourDestiny és ezt a szűrőt kb mekkora aksinál tudom még bevetni már mint mennyivel nagyobbnál? és az baj ha nagyobb a szűrő kisebb aksinál?
2013. jan. 23. 21:42
 5/11 YourDestiny ***** válasza:
Szűrésből sose árt kis akváriumba se, csak akkor állítható teljesítményűt kell venni. A Tetra elég nagy méretű, de lapos, ha megnézed a méreteit. Az leginkább bio. 100 liternél nagyobb akváriumba nem ajánlanám még kicserélt bioval sem a teljesítménye miatt. A JBL viszont kiváló kiegészítés lenne mechanikai célra akár 150, talán 200 literbe is. Neki nagyobb ereje van, viszont gyárilag csak szivacsot kapsz hozzá, így a 80 literesbe meg hátrányban van a Tetrához képest, ha a gyári szűrőanyagot használod. Szóval egy pont ide, egy pont oda :)
2013. jan. 23. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
hát akkor most nem tudom milyent vegyek :( te melyiket vennéd ?
2013. jan. 23. 22:18
 7/11 _.-Akv-._ ***** válasza:
Én a nagyobb aksinál vennék újat.
2013. jan. 23. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 YourDestiny ***** válasza:

Ha van rá keret, akkor a JBL-t és egy csomag Siporax Minit a felső rekeszbe.


Ha nincs rá annyi zsé, és rövid távra kell, avagy a közeljövőben tervezed a nagyobb akváriumot, akkor a JBL-t simán.


Ha nincs zsé a legfelül említett kettősre, és hosszú távon fog működni a 80 literben a választott szűrő, akkor a TetraTec-et.

2013. jan. 23. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
YourDestiny melyik az a jbl ? be linkelnéd? légyszi, köszi!
2013. jan. 23. 22:54
 10/11 anonim ***** válasza:

Ezt pont egy 80 literesből bányásztam ki:

38 cm magas és 27cm széles


[link]

[link]


A háttérbe volt belegyógyítva, rá volt ragasztva kötbe a háttérre, és összekenték valami festékkel, amivel háttér festve volt, tehát vízzel, vagy ecettel lemoshatatlan, mert azzal már próbáltam.


Volt benne egy pumpa is, de azt most nem tudom hol van.

De egyébként sokáig működött ezzel a szűréssel az akvárium és jó volt, akinél volt. Elég nagy ez a box.


Nem tudom, hogy amit fent linkeltek az mekkora méretű.

2013. jan. 24. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!