Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 32l-es akváriumba ti melyik...

32l-es akváriumba ti melyik halat javasoljátok inkább?

Figyelt kérdés

Van egy 32l-es akváriumom, benne Red cherryk. Szeretnék melléjük pár halat, de nem tudom, melyik lenne a jobb megoldás.

Ezeken a "változatokon" gondolkodom:

- törpe páncélosharcsa 5db

- törpe szívóharcsa 5db

- törpe sziklaharcsa 3db

- törpe páncélos és törpe szívóharcsa fajonként 3-4 db

- Boraras urophthalmoides 8db

- Pseudomugil gertrudae 8db

- amanda lazac 8db

- vagy esetleg 2 boraras fajból 4-4db, ha jól tudom, ők egy csapatba állnak. Pl Boraras urophthalmoides és Boraras merah 4-4 db


Ti melyiket javasolnátok garnélák mellé?



2013. jan. 24. 10:44
 1/8 Pendulum92 ***** válasza:
én boraras-t vagy gertrudae-t, de ekkorában nem lehet túl sokat. Külső szűrővel saccra 6-7-et mondok. Nagyon könnyen felborul az egyensúly, és azt a halaid bánják.
2013. jan. 24. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

A merah-nak picit lágyan víz kell, 5-10 NK°


Az urophthalmoides megmarad a csapvízben is, szerintem legyen az. Az RC-k úgyis pirosak, ez meg sárga, jól mutatnak együtt.


Az amanda lazac, ha kis helyen van, elég parás. Nekem a kis akváriumban 4-en együtt féltek a sarokban. Aztán átraktam őket nagyobba a többi halhoz és ott már nem paráztak. Meg mivel ők narancssárgák, színben nem nagyon passzolnak a piros RC-k mellé.


A törpeszívóharcsából én 4db-nál többet nem tennék, ha azt választanám, de ők elég nagyok ide, szóval nem biztos hogy örülnének ha ott kéne lakniuk.

2013. jan. 24. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Pendulum92 ***** válasza:
Az Endler hím nem tetszik?
2013. jan. 24. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

A szívóharcsát eredetileg azért néztem ki, hogy rendben tartsa a növények leveleit az esetleges algáktól. Persze lehet, hogy ez hülyeség, mert a Red Cherry is eszi az algát.


Az endler guppiról eddig úgy tudtam, nem hagyja nyugodni a garnélákat, rájuk támad. Vagy ez csak a nőstényekre igaz? Ők a nagyobbak, ha jól olvastam valahol.


Az urophthalmoides lehet, hogy jó döntés lesz, igazából a nanohalakból nekem ők tetszenek legjobban, no meg a Rasbora pauciperforata, de neki sajnos kicsi a hely. Így róluk eleve lemondtam.

A Boraras urophthalmoides-nek egyébként van valamilyen magyar neve? Én ezt találtam rá a neten, de furán hangzik: türkizcsíkú törperazbóra. Belőlük hány db-ot javasoltok?


A törpe páncélos vagy sziklaharcsa eleve elvetélt ötlet garnélák mellé?

2013. jan. 24. 13:49
 5/8 _.-Akv-._ ***** válasza:
De abban biztos vagy, hogy a felsoroltak mind vannak a boltban? Mert lehet itt nagyon gagyik a boltok, de itt ezek közül szinte egy sincs :D
2013. jan. 24. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

A türkizt valami színvak találhatta ki.

Zöldcsíkos törperazbórának jobban elmegy szerintem.


Nekem még ez a hal tetszik egyébként, de oda ez nagy sajnos:

[link]

2013. jan. 24. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

_.-Akv-._ : hát őszintén megmondva, a törpe páncélos és szívóharcsán kívül a többi nem tudom, van-e. Az lenne a következő lépés, hogy eldöntöm, hogy melyikük legyen, és úgy megyek a boltba. :) Amúgy te merre fele laksz, hogy kevés a választék? Én itt Vas megyében nézegettem csak eddig, és azért tűrhető.


hable: tényleg szép hal, de ahogy mondod, kicsi neki a hely. :(


A hím endler guppiból is 8 körüli darabszám lenne az ideális egyébként?

Van esetleg még valamilyen hal, amit ajánlanátok az eddig felsoroltakon kívül? Azt elfelejtettem írni, hogy Manado a talajom, szóval olyan kellene, ami nem parázik ettől a kicsit világosabb aljzattól, és szépen mutat vele.

2013. jan. 24. 16:38
 8/8 _.-Akv-._ ***** válasza:

Sopronban :D


A JBL Manado nem világos amúgy, senkit nem zavar. :D

2013. jan. 24. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!