Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Valaki diagnosztizálná ezt?...

Valaki diagnosztizálná ezt? SÜRGŐS

Figyelt kérdés

kb egy hete a nőstény guppiaimon fehér pontok jelentek meg.Biztos hogy nem darakór, szerintem halpenész/apisoma (csillósok miatt)!!!

1.Hányszor mennyi costapur-t adjak nekik?

2.Mitől lehet?

3.Árt-e a garnéláknak és a kishalaknak a gyógyszer?

már többször feltettem majdnem ezt a kérdést.Már két áldozatot szedett a kór!!!


2013. jan. 27. 15:57
1 2
 11/16 YourDestiny ***** válasza:

Érdekes. Nem jött/hoztál új halat? Mert eléggé tépettnek látom az uszonyokat is, mintha úszórothadás lenne. Ha az, sajnos fertőző. Azt tanácsolnám, hogy különítsd el a beteg halakat, de lehet jobb lenne az egész akváriumot lekezelni, garnélák nélkül. Viszont a szűrést meg kell menteni, külön vödörben kell járatni és "etetni". Amúgy milyen szűrőanyagok vannak benne?


Ha úgy döntesz, külön szeded a beteg halakat, és őket kezeled külön, akkor a fő akváriumot mindig jól figyeld. Ha újabb furán viselkedő/kinéző halat látsz, elkerülhetetlen a teljes víz lekezelése. Továbbá... egy nagyobb vízcsere most jól jönne. Ha tudnánk, milyen betegségről van szó, akkor merném ajánlani a sót, egyes parazitákat elnyom. Viszont lehet, hogy nem használna, sőt, egyáltalán nem biztos, hogy parazitális eredetű a gond.

2013. jan. 27. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:

De ezek a guppik újak, és a szűrőanyagok:

-Szivacs

-Kerámiacsövek

-Perlonvatta (sztem.: de úgy néz ki mint valamilyen anyag)

-Sárgás kő (a neve azt hiszem lávakő vagy ilyesmi)

2013. jan. 27. 17:44
 13/16 A kérdező kommentje:

Ja és szerintem biztos hogy parazitás, amúgy újak a garnélák és néhány növény is.

Mennyi sót adagoljak és hányszor, a só árt-e a garnélkáknak?

2013. jan. 27. 17:45
 14/16 anonim ***** válasza:

szerintem is jelen van az úszórothadás is. legalábbis a képek alapján annak tűnik, gyanúsan rövid és tépázott a guppik farka. még a nőstényeké is hosszabb szokott lenni.


szerintem legjobb lenne az teljes akváriumot kezelni, persze garnélákat ki kell pecáznod és a külső szűrődet, -ahogy destiny írta is- járasd külön egy vödörben és dobálj a vödörbe naponta halkaját.


a képek sajnos nem a legjobb minőségűek, így nem látni, hogy parazitás bajod van e vagy egyéb probléma okozza a betegséget. bár az úszórothadás többnyire parazitákkal párosul :S


én is csak arra tudok gondolni, amit destiny is fejtegetett, hogy hozhattál valami új halat vagy növényt amivel behozhattál valamit.


nagyobb vízcsere mindenképp indokolt lehet.


illetve több helyen is olvastam, hogy neomagnol tablettával is ki lehet egészíteni a kezelést. én is most szereztem be, mert vettem új növényt akvarista.hu-n keresztül és le kellett fertőtleníteni (legutóbb növénnyel jött be a darakór és az úszórothadás, szóval nem kockáztatok...). 1000 mg-os kiszerelésben vettem 10 darabos kiszerelésben olyan 8-900 forint volt. úgy emlékszek, hogy 1 darab tabletta/100 liter víz arányban lehet használni betegségek esetén fertőtlenítésre. de ennek inkább nézz utána ha érdekel, mert nem vennék rá mérget, hogy jól emlékszek.


másik lehetőség a gyógynövények használata. nem is olyan régen olvastam a gyógynövények akvarisztikai célra történő felhasználásáról. pl kamilla főzettel gyógyította egy emberke az úszóhólyag gyulladást. ha érdekel erre is rá tudsz keresni neten.


a sózás is jó dolog, de ahogy destiny is írta lehet nem használna. és még potyára stresszelni a halakat betegség idején, nem túl jó dolog :)

2013. jan. 27. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 YourDestiny ***** válasza:
Szerintem inkább ne sózz. Ha jól értem, gyári szűrőanyag van. A kerámiagyűrű tudom, hogy jár hozzá, a lávakövet nem tudom. A perlont dobd a fenébe. Ám a gyári töltettel nem jutsz messze. Vegyél bele valami normális szűrőanyagot, legalább egy liter Siporax-ot (de ne alulra tedd, hanem szivacs felé). Máris egy óriás lépést tettél előre.
2013. jan. 27. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 Platypus ***** válasza:
Nem tudnál éles képet készíteni? Mert ez így sajnos semmit nem mutat a foltok jellegéből. Ugyanúgy lehet darakór, karfiolbetegség vagy columnaris. Ha meg nincs diagnózis, értelmes kezelés sincs.
2013. jan. 27. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!