Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Világítás turbózás?

_.-Akv-._ kérdése:

Világítás turbózás?

Figyelt kérdés

126l-es aksiban a világítást hogy lehet legjobbra csinálni 14000Ft-ból? Sokat böngésztem ezügyben, és eddig a Hailea YZ-750-et találtam, de kíváncsi vagyok hátha tudtok valami olcsóbb/jobb teljesítményűt ebben a méretben. (80cm) Most 48watt a világításom, de a növények nem bírják, úgyhogy valamit tenni kell :D


-csiptetős/felfüggesztős nem jó (tehát olyan kell amit rá lehet tenni az aksira)-


Előre is köszönöm a válaszokat!



2013. jan. 27. 16:47
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Az említett hailea-ba egyetlen 18 wattos cső megy bele.

Annál még ez is jobb:

[link]


Igaz, több mint 14 ezer.

Duplája a haileának, de a teljesítménye kétésfélszerese.

És ha már turbózásról van szó, akkor ez gondolom nem elhanyagolható szempont.



Amúgy nem tudom miért gyártják 80 cm-esre ezeket az akváriumokat, elég rossz méret, T8-hoz is, meg T5-höz is.

(a 24 wattos T5-ös csak 55 cm)


ha ennél olcsóbban akarod, akkor magadnak kell barkácsolni valamit.

Pl ilyenből:

[link]

2013. jan. 27. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Ezt ismerem, ilyen van most, de ez sokszor le van árazva 15000-re szóval ha ez lesz akkor majd később. Aquadepon meg alapból 15000, csak most nincs, írtam nekik emailt lesz-e?


További ötleteket szívesen elfogadok :D

2013. jan. 27. 17:04
 3/15 anonim ***** válasza:

Üvegtetőd van?

Ha igen, esetleg ez is jó lehet: [link]


Van belőle 30 és 40W-os változat is.


Vagy egy ilyen, és rá még egy fényterelő: [link]

2013. jan. 27. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Nincs, de amennyi mindenhez kell úgylátszik ideje lenne beszereznem :D
2013. jan. 27. 17:10
 5/15 anonim ***** válasza:
Miért, mihez kell még? :)
2013. jan. 27. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Ehhez, meg az egyik halam is kiugrott. :D
2013. jan. 27. 17:16
 7/15 A kérdező kommentje:
De az a baj, hogy a 2x18-assal is ugyanott vagyok, mert üvegtető+fényterelő, és már annyi mint a 2x24 :D
2013. jan. 27. 17:19
 8/15 YourDestiny ***** válasza:
Hát én csinálnék egy tetővilágítást, ha van egy kis barkácsügyességed. 14 ezerből simán kihozod, lényegében az előtét a legdrágább része. Ha van üvegtető, akkor páramentes foglalatra se kell költeni. Nekem sima 90 forintos foglalatok vannak a tetőben.
2013. jan. 27. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Nem próbálkozok, nem értek hozzá, meg anyu se engedi sajnos. Üvegtető meg írtam hogy nincs. :D
2013. jan. 27. 17:38
 10/15 YourDestiny ***** válasza:
Hát a bekötés nem nagy dolog, rajta van az előtéten. De jó, hagyjuk. A Hailea lámpa... te tudod, hogy fog mutatni több lámpa az akváriumon. Nekem volt egy Haileám, az enyémben 75-ös cső volt (azt hiszem az a 900-as). Szerintem az árához és márkához képest nagyon is jó. Szép, nem melegszik, totál csendes, jól össze van rakva, van kapcsolója meg két lába, ami kb. 9 centit emel a lámpatesten. Az teljes hosszában állítható. Majd két évig volt nálam, aztán eladtam.
2013. jan. 27. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!