Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Világítás turbózás?

_.-Akv-._ kérdése:

Világítás turbózás?

Figyelt kérdés

126l-es aksiban a világítást hogy lehet legjobbra csinálni 14000Ft-ból? Sokat böngésztem ezügyben, és eddig a Hailea YZ-750-et találtam, de kíváncsi vagyok hátha tudtok valami olcsóbb/jobb teljesítményűt ebben a méretben. (80cm) Most 48watt a világításom, de a növények nem bírják, úgyhogy valamit tenni kell :D


-csiptetős/felfüggesztős nem jó (tehát olyan kell amit rá lehet tenni az aksira)-


Előre is köszönöm a válaszokat!



2013. jan. 27. 16:47
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

szerintem a legegyszerűbb és legolcsóbb az lett volna ha a világításodhoz vásárolsz növényeket ;)


egyébként meg tényleg a barkács tető lenne a legjobb, én is azt fogom elkövetni. furán mutat a dupla lámpa az akváriumon sajna...és nem is túl praktikus :S

2013. jan. 28. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:
Könnyű azt mondani, de itt ilyen pénzéhes eladók vannak, és nem segítőkészek. Mindenre aztmondják, hogy kis fényigényű.
2013. jan. 28. 13:37
 13/15 anonim ***** válasza:

google a legjobb barátunk ;).

én is előre megterveztem (google használatával), hogy milyen növényeket szeretnék az akváriumomban nevelni :) eszerint vásároltam (volt amit akvaristáról, mert nem volt a boltban ahova járok de volt amit a boltban szereztem be).


egyébként szerintem cseréld le a növényeid, vagy tényleg kell oda még egy armatúra...ami rém randán fog mutatni és nem utolsó sorban kényelmetlen is lesz folyton levenni, visszatenni...megint levenni...érted :)


legjobb és legolcsóbb az lenne ha építenél egy tetőt és a mostani armatúrádat is beleépítenéd+egy új fénycsövet is. én is ezt tervezem, mert meg szeretném növelni a fényerőt olyan 0,8 watt/liter körülire de max 1 watt/literre ;) fölé nem megyek mert nincs értelme ha nem kimondottan növényes akváriuma van az emberlányának :D

2013. jan. 28. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:

Már megrendeltem.


18Watt+ lesz a Hailea lett :D

Tető nem kell, azt is mindig le kell venni, drága is, nehéz is összerakni, nem nekem való. :D

2013. jan. 28. 20:03
 15/15 A kérdező kommentje:
Mármint ha én csinálom. Ha meg nem akkor meg drága :D
2013. jan. 28. 20:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!