Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Paludárium, milyen növényeket...

Treská kérdése:

Paludárium, milyen növényeket tennétek bele?

Figyelt kérdés

Nos. tervezek egy kispaludáriumot. Az alja 30*30 lesz és 60 magas. Ebből a víz 30*30*30 nagyjából. Egy hangyányit kevesebb lesz. Ha majd ott tartok már, (sok idő múlva:d) teszek bele talán egy bettát, de még meglátom, lehet nem is halat. Erre is kérnék ötleteket, hogy olyan 25 literbe mit tennétek. Növényzetre kérnék ötleteket még. Szárazra és vízbe egyaránt. De azt légyszíves vegyétek figyelembe, hogy ez 30*30-as alap nem túl nagy :) Szóval pl Amazonasi Kardfű nem játszik:D


Világításnak erre gondoltam. Szerintetek elég lesz(kérdőjel)


[link]


Ez mennyivel jobb? Megér még 3500 ft-ot(Kérdőjel)


[link]


Tudom hogy persze növény függő is, de ha több pénzt szánok rá, akkor van e értelme.


2013. jan. 27. 17:21
 1/9 anonim ***** válasza:
Gondolom az akvakertésszel nem mondok újat :)
2013. jan. 27. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Hydrocotyle kinő a vízből.


[link]

hydrocotyle leucocephala a nagy levelű

hydrocotyle sp japan a kis levelű


A kis levelűt is ki lehet növeszteni:

[link]


A ludvigia repens nagyobb növény, de az is ki tud nőni

[link]

Ha sok fényt kap, akkor piros lesz a vége, ha csak közepeset, akkor zöld marad.

2013. jan. 28. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Én ilyen lámpával világítok:

[link]


Ilyen kompakt izzóval is szoktam, kb ugyanaz:

[link]

2013. jan. 28. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
csak lényeg, hogy az izzó fektetve világítson, mert az oldalán több fény jön, mintha függőlegesen lenne belógatva
2013. jan. 28. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Szerintem az a 2.6 Wattos led lószar gyenge.
2013. jan. 28. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

a ledeket szerintem sürgősen felejteheted ha paludáriumban gondolkodsz :) a ledet én kb arra használnám, hogy ne hirtelen kapcsoljon fel/le a fény, hanem fokozatosan erősödjön/gyengüljön, ahogy a természetben is...és ezt ledekkel meg lehet oldani, neonnal pedig nem mert a neonok fényerejét nem tudod szabályozni :)


a többit hable leírta :)


esetleg még a Hygrophila corymbosa amivel kiegészíteném a listát, vagyis a mocsári ál-hortenziával :) úgy tudom, hogy ő is alkalmas paludáriumba :) vagyis én már láttam neten olyan paludáriumról képet, amiben ilyen növény volt és nálam is kinőtt a víz felszíne fölé és semmi baja nem lett. bár vissza kellett vágnom a tető miatt :)

2013. jan. 28. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Hable, ami a jobb sarokban van növény az micsoda? Ránövesztetted egy kőre? Hogy csináltad? Úgy tervezem hogy a hátteret hungarocellből alakítom ki és majd lefedem vmi anyaggal. Már olvastam hogy kell. Szóval csak simán ránövesztetted?


Egyébként meg köszi a válaszokat.


Simán szárazra tudtok javasolni vmi növényt, mert úgy tervezem hogy lesz olyan rész is, még ha kicsi is.

2013. jan. 28. 10:10
 8/9 anonim ***** válasza:

hát ez úgy van, hogy külsőszűrő, és a bejövő ága, az föl van téve egy nagyobb vasfa tetejére. Nem kő, az fa. De tökmindegy. Szóval folyik rá fentről a víz. Mondjuk ezt eg akármilyen kis vízpumpával is megtudod csinálni az akváriumon belül, ha húzol rá egy csövet és felvezeted egy kő tetejére. Sőt még tutibb, ha ki tudod fúrni középen a követ és beledugod a csövet. Az olyan lenne mint egy szökőkút, csak nem kell túl erősre állítani a pumpát, nem fröcskölje az üveget.


Hemianthus cuba van rajta. Az jobban megmarad a víz fölött, ha így nedvességet kap. Víz alatt nekem nem akart megmaradni sehogy, csak víz fölött.

2013. jan. 30. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Viszont a H. Cuba 10-15 centi közelről kap 26 Watt fényt, mert nagyon fényigényes. Csak azon a részen terjed, ahol rendesen süti a lámpa.
2013. jan. 30. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!