Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hol tartsam addig a növényeket?

Hol tartsam addig a növényeket?

Figyelt kérdés
Ha veszek néhány édesvizi akváriumi növényt, és még nem tudom őket akváriumba rakni, akkor életben maradnak, ha csak simán vízbe rakom őket?((klórmentes vízbe, és ellepi őket)) és ha igen akkor meddig?
2013. jan. 7. 16:52
 1/8 anonim ***** válasza:
én októberben 1 hétig egy dunsztosüvegben tartottam őket mire beültettem...ez alapján egy hetet simán kibírnak (csak tápozd és szenezd őket különben megnyiffannak!
2013. jan. 7. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

kimaradt egy )-jel.


természetesen a tápot csak egyszer, a folyékony szenet pedig naponta adagold. tényleg megnyiffannak ezek nélkül...

2013. jan. 7. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 _.-Akv-._ ***** válasza:
Miért veszed meg előre?
2013. jan. 7. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 YourDestiny ***** válasza:
Az, hogy megnyiffan, hát ezt nem értem. Először is, hogy mennyit bír ki, az növényfüggő. Az anubias, hólyagos meg effélék sokat (mellesleg nekik meg eleve nincs szükségük szénre, az ilyan növényeknek csak plusz, de simán meg vannak nélküle). De egy-két hetet mindnek ki kéne bírnia, ha egészséges növényt veszel, lesz annyi tartaléka. És szerintem ilyenkor tápozni felesleges, sőt, akváriumba helyezés után rögtön se kell lebombázni tápokkal a vizet. A növénynek is hozzá kell szoknia az új helyéhez, az új vizéhez.
2013. jan. 7. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 YourDestiny ***** válasza:
A nekik nincs szükségük szénre dolgot azért nem kell félreérteni, a carbora gondoltam, gondolom zsebev is erről beszélt.
2013. jan. 7. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
igen arról :) nálam látványosan kivilágosodtak, amíg nem adtam nekik a carbo-t. de amikor ezt megláttam kaptak tápot és carbo-t is és visszanyerték a színüket :) ezért írtam amit írtam.
2013. jan. 7. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 YourDestiny ***** válasza:
Hát nem tudom milyen növény, de én azért írtam az anubiast meg a hólyagost, mert azt elpusztítani művészet :)
2013. jan. 7. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Vödrökbe tartok pár féle növényt. Raktam fölé egy lámpát, és úgy megvannak alatta bármeddig.


Egy ismerős 2 éves kisfiú etetett nálam halakat multkor, ott voltam mellette persze, aztán meg akarta etetni a vödröket is. Olyan ari volt :D Mondtam neki abban nincs hal, azt nem kell megetetni, de látod ő is tudta, hogy az már majdnem akvárium.

2013. jan. 8. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!