Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 2 hetes akváriumról kérdés?

2 hetes akváriumról kérdés?

Figyelt kérdés

2 hete indítottam el akváriumomat. Természetesen még nincs benne hal, várom a 4 hét leteltét.

Viszont múlt hét közepére a víz tetején megjelent egy fehéres réteg, és a víz szaga is kellemetlen, mintha régóta állott lenne.

Ez mitől lehet? Átnéztem, a növényeim közül egyiknek se rohad még egy levele sem, hal ugye nincs, ami mulmot termelne, a talaj JBL Manado, nem valószínű, hogy abba bármi is lenne (alaposan átmostam).


Az akvárium 35l-es. Eddigi vízcsere 4 naponta 30% volt, most akartam a héten átállni az 5 naponta 30%-ra, majd jövő héten heti 30%-ra.

A szűrőm Aquael Pat Mini, kicsit visszafojtva (sok a 400l/h 35l-be), és fodrozza a felszínt a levegőztetője.

Világítás 11W napi 8,5 órán keresztül. A víz hőmérséklete 22-23 fok.


Én arra gondoltam, hogy nem alakult ki megfelelő bacikultúra. Ez lehet ok? Vagy valakinek valami ötlete?



2013. jan. 28. 09:21
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:

Hagyjuk a parakillt, nem fogok használni feleslegesen vegyszert, amíg nem muszáj.


Azt fogom csinálni, hogy pihentetek vizet, holnap megcsinálom a vízcserét, és szórok be halkaját. Abból mennyit dobjak be szerintetek?


Jelenleg csak ilyen semminevű kaja van itthon, amit az aksihoz adtak, valami Acti Crustabs. Ez is jó erre a célra?


Egyébként a még ki nem alakult bacikultúra és ez a felső réteg a vízfelszínen kapcsolatban állhat egymással?

2013. jan. 28. 14:13
 12/22 _.-Akv-._ ***** válasza:

A fehér réteg, felül nagyon sok mindentől lehet, elvileg még senki nem jött, hogy pontosan mitől lehet :D

Felfelé fordítasz egy szűrőt, és eltűnik gyorsan.

2013. jan. 28. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:
Hát ezaz, hogy a szűrőm fodrozza a vízfelszínt, mégis megvan ez a réteg. :/
2013. jan. 28. 14:47
 14/22 YourDestiny ***** válasza:
Ne törődj a réteggel. Nekem is van a nanoban, és csak növény van benne. Hiába szedem le, visszajön. Van hullámzás, nem tűnik el. Ártalmatlan, rá se hederíts.
2013. jan. 28. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:

Igen, csak olyan állott szaga van az egésznek, és szerintem ez a réteg tehet róla. Nincs semmi rohadó dolog az aksiban, akkor mitől lehet még ilyen szaga?

Már lemertem párszor, de 2-3 nap alatt újra ott van az a réteg.

2013. jan. 28. 14:56
 16/22 YourDestiny ***** válasza:
Igen, pont ezt írtam. Néhány nap alatt visszajön. Nekem nincs tőle fura szaga, én "máshol" keresgélnék.
2013. jan. 28. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:

Bocsi, hogy ilyen tudatlan vagyok, de a máshol alatt mit értesz?

A jávai nem rohad, a Bacopa-n és a Crypto-n egy levél se rohad, a gyökerük se valószínű, mert akkor az egész növény haldokolna gondolom. A talajt is átmostam, abban sincs semmi nem odavaló. Őszintén szólva, nekem nincs egyéb ötletem. :/

2013. jan. 28. 15:08
 18/22 _.-Akv-._ ***** válasza:
Kép az aksiról?
2013. jan. 28. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:

Sajnos nem tudok nagy felbontású képet csinálni, csak ilyet (ezek egy hete készült fotók): [link]

[link]

2013. jan. 28. 16:20
 20/22 Platypus ***** válasza:
Az akvárium még nagyon új, gondolom frissek a fák is. Azokból is oldódhat ki szerves anyag, ami a szagot és a hártyát okozza. Szerintem a legjobb, ha vársz, jó eséllyel el fog múlni magától pár hét alatt. Ha nagyon aggódsz, akkor vehetsz bele aktív szenet vagy purigent, ez a kettő sosem árt, és elvileg használnak is az ilyen esetekben.
2013. jan. 28. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!