Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 2 hetes akváriumról kérdés?

2 hetes akváriumról kérdés?

Figyelt kérdés

2 hete indítottam el akváriumomat. Természetesen még nincs benne hal, várom a 4 hét leteltét.

Viszont múlt hét közepére a víz tetején megjelent egy fehéres réteg, és a víz szaga is kellemetlen, mintha régóta állott lenne.

Ez mitől lehet? Átnéztem, a növényeim közül egyiknek se rohad még egy levele sem, hal ugye nincs, ami mulmot termelne, a talaj JBL Manado, nem valószínű, hogy abba bármi is lenne (alaposan átmostam).


Az akvárium 35l-es. Eddigi vízcsere 4 naponta 30% volt, most akartam a héten átállni az 5 naponta 30%-ra, majd jövő héten heti 30%-ra.

A szűrőm Aquael Pat Mini, kicsit visszafojtva (sok a 400l/h 35l-be), és fodrozza a felszínt a levegőztetője.

Világítás 11W napi 8,5 órán keresztül. A víz hőmérséklete 22-23 fok.


Én arra gondoltam, hogy nem alakult ki megfelelő bacikultúra. Ez lehet ok? Vagy valakinek valami ötlete?



2013. jan. 28. 09:21
1 2 3
 21/22 _.-Akv-._ ***** válasza:
A vasfa nem penészedik? Nekem akkor volt olyan kicsit furcsa szaga. Ha igen leszedheted róla szivaccsal, de egy idő után magától lejön. (Ilyen fehér szálas, szöszös cucc a fa felszínén)
2013. jan. 28. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 A kérdező kommentje:

_.-Akv-._ :De igen, a világosabb fa penészes volt az első 1,5 hétben, aztán kicsit szívtam le belőle (vízcserekor a leszívócsőt fölé tartva szépen lejöttek az ilyen nagyobb penészdarabok), most már tűnik szépen el, csak pár helyen van egy pici.


Platypus: igen, a Bacopa, mohák és a Crypto is friss, az indításkor vettem boltban. A Bacopa egyébként nyúlik felfele rendesen, már a szűrő szivacsának a tetejéig ér (a képen még csaka feléig). A Cryptonak meg jön egy csomó friss hajtása alul. Gondolom olyan nagy baj akkor nem lehet az aksiban.


Egyébként türelmes ember vagyok, akkor várok még egy kicsit.

Ja, azt elfelejtettem eddig mondani, hogy egy kis barna alga is van az aksiban a fákon, és a növények levelein. De ez, ha jól olvastam, új aksinál természetes dolog.

2013. jan. 28. 16:42
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!