Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Társítás kérdés?

Pendulum92 kérdése:

Társítás kérdés?

Figyelt kérdés

Kezd körvonalazódni bennem, milyen halakat akarok tartani.

Az akváriumom:

72 liter

szűrés:

Mechanikai: sera fil 120 700 l/h

biológiai: 2 literes sűrű szivacs aquael pumpával ( meg lesz turbózva egy kis marék siporaxszal)

hőfok: fűtő nélkül stabil 22,5 fok jelenleg

pH: kb. 8,2-est mértem 2 hete, de azthiszem az az ammónia miatt is lehetett, mert 3 hete lett elindítva az akvárium. A stabil-t olyan 7,5-8 közé saccolom.

nk: 14-es van megadva a vízműnél csapvízre, de majd megmérem azt is.


A konkrét kérdésem:


Néhány guppi mellé(5-6), be vállalhatok egy kisebb raj(7-8) zebradániót ilyen szűrés mellett?


Tudom, a diszhal.info 80 literre 8 hal-t ír.De gondolom ez sokmindentől függ.



2013. jan. 30. 10:15
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerintem simán, én zebra dániókat és pár plattit tartottam kb ekkorában + algaevőt. Plattik helyett ugyanúgy tarthatsz guppikat. Ekkora akváriumban elfér egy csapat guppi és zebra dánió!
2013. jan. 30. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Mivel a dánió rajhal,minél többet érdemes együtt tartani. Max 10 még elfér benne? Ennél többet semmiképp nem tartanék belőlük.

A guppik számát alacsonyan, max 5-6 egyednél tartanám.

2013. jan. 30. 16:24
 3/6 anonim ***** válasza:

Egy baj van ezzel a társítással, hogy az összes hal a felső rétegben érzi jól magát.

Viszonylag békések, így valószínűleg nem lesz baj, de azért ezt figyelembe kell venni.

Inkább legyen 8 csak dánióból, meg 5 guppi, úgy még 4 törpe szívóharcsa is elfér.

2013. jan. 30. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Sőt, ha nem törpe szívóharcsa, akkor akár egy 6 fős törpe páncélos harcsa csapat is elférne mellettük.

Azok alul úsznak.

2013. jan. 30. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Pont ez is szempont volt, hogy a felszínen táplálkozzanak, mivel hét közben másra van bízva az etetés, száraz tápokkal, hétvégén tudok én etetni fagyasztottal...(meg majd később élővel is)


Alapból a guppi minden szinten van tapasztalatom szerint, így talán megférnek egymással.


Fenéken élő halakat nem akarok, mivel nem jutna nekik táplálék.

2013. jan. 30. 17:52
 6/6 A kérdező kommentje:
A páncélos harcsák bírják a száraz tápokat is? Mikkel etethetőek? Hétvégén bármit tudok adni nekik, de hétközbe csak szárazzal tudom megoldani.
2013. jan. 30. 18:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!