Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mindenki mást mond és nem...

Mindenki mást mond és nem tudom, hogy mit tegyek! Mikor rakhatok halakat az akváriumomba és milyen szűrőt ajánlasz?

Figyelt kérdés
300literes akváriumhoz milyen szűrőt ajánlasz? Ki jön 20 max 25ezer ftból? Valamint ha megveszem a szűrőt be üzemelem az akváriumot akkor ugye elég 2 hétig mennie halak nélkül és utána már rakhatok bele halakat úgy, hogy 2-3 naponta egy pici kaját rakok a vízbe és veszek mesterséges bacikat?!
2013. jan. 30. 13:18
1 2
 1/15 Pendulum92 ***** válasza:

20-25 körül kell bele egy külső szűrő. De kell bele mellé még egy belső is, olyan 1200-1500 l/h-s , ami forgatja a vizet.


2-3 hét elég, ha beoltod a vizet, és adsz nekik kaját is.

2013. jan. 30. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Én a 2 hetet inkább kitolnám 3-ra, és utána kezdeném a betelepítést. Azt is úgy, hogy egyszerre csak kevés számú halat, és lehetőleg 1 fajból. Aztán 1-1,5 hét múlva jöhet a következő csapat, és így tovább.
2013. jan. 30. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 YourDestiny ***** válasza:
Három hét azért itt is kell. A szűrés viszont nem lesz meg 15 ezerből. A legjobb két 1200 liter per órás vödrös lenne. Ha csak egyet veszel, akkor 1500 liter per órás teljesítménye mindenképp legyen, és tisztán minőségi töltettel pakold meg (pl. Siporax, legalább 4 liter). Ha kisebb méretű halakat telepítesz, és visszafogottabb létszámban, akkor lehet spórolni a szűrőanyagon, a fele lesz mondjuk lávakő, az jóval olcsóbb, persze kevésbé hatékony is. Kiegészítésnek kelleni fog egy belső szűrő, legalább 1200 liter per órás teljesítménnyel.
2013. jan. 30. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 YourDestiny ***** válasza:
* nem lesz meg 25 ezerből
2013. jan. 30. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 YourDestiny ***** válasza:

Hogy ne csak a szám járjon, linkelek is.


[link]


Van nála olcsóbb...


[link]


...de a vödör mérete jóval kisebb, nem éri meg spórolni azon a 3 ezresen. A 33 ezer nagyon kedvező árnak számít.


Gyárilag lesz benne olcsó kerámia meg szivacs. Az kell, mellé pedig ha a lehető legolcsóbb variációt vesszük, akkor kell két liter ilyen:


[link]


Meg kb. 4 liter ebből (nem tudom, mennyivel férne bele több):


[link]


Hátránya, hogy fojt.


A belső lényegében mindegy, csak a teljesítménye megfelelő legyen.


Itt nézz szét:


[link]


40-45 ezer körül fogsz kijönni. Ennél már csak drágább lehet a szűrés egy ekkora akváriumhoz. Visszafogottan, a lehető legolcsóbb lehetőséget linkeltem neked. Ennél jobban csak akkor spórolhatsz, ha barkácsolni kezdesz.

2013. jan. 30. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
0%
én megvettem a halat,akváriumot,haza vittem bele engedtema vizet ,beletettem a halakat és azóta is vidáman élnek.nem volt járatva meg baci tenyésztve előtte.
2013. jan. 30. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 YourDestiny ***** válasza:
37%
És szerinted az esetleges, felszökött ammóniaszint nem lehetett volna káros hatással a halaidra nézve? Szerencséd volt, hogy nem viselte meg őket az első néhány hét. Viszont ha nem vagy tekintettel a halaidra, nem kéne másnak ilyen tanácsokat osztogatni.
2013. jan. 30. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
27%
nem osztogattam tanácsokat,leirtam az én esetemet,amit nekem is éppen olyan jogomban áll kiirni,mint neked a tiédet.nem sértettem vele senkit.
2013. jan. 30. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
37%
Azt megkérdezhetem esetleg a 6-os és 8-as válasz írójától, hogy mióta üzemel az akváriuma így, mekkora, milyen szűrő, és milyen halak vannak benne?
2013. jan. 30. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 YourDestiny ***** válasza:
37%
Van jogod, csak a hozzá nem értéseddel másnak is hülye tanácsot adsz, ezzel meg csak ő látja kárát.
2013. jan. 30. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!