Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Olcsó szűrőanyagok?

Olcsó szűrőanyagok?

Figyelt kérdés

Tudtok nekem írni néhány biológiai szűrőbe alkalmas olcsó szűrőanyagot?


Pl itthoni mosogatószivacs mennyire felel meg? Bármit amit tudtok szívesen fogadom, köszönöm!



2013. jan. 31. 06:41
1 2 3
 21/23 YourDestiny ***** válasza:
Az olyan olcsó gyűrűk leginkább mechanikai szűrésre valók, legalulra, ami először érintkezik a vízzel. A gyűrűforma révén nem áll össze, nem tömődik el olyan értelemben, hogy ne jutna át rajta a víz. Ugye a belseje lyukas. Nem is áll össze, így a szivacsnál is kevésbé fojtja a szűrőt. Viszont megtöri a vízáramot, ülepít, és a nagyobb szennyeződésektől a szivacsot is megvédi, amik felakadnak a gyűrűk között. Így a szivacs lassabban telítődik. Ebből adódóan lassabb ütemben csökken a szűrő teljesítménye. A szivacs felé meg aztán jöhet a jó minőségű bio töltet, például a jó öreg Siporax, ami már szűrt vizet kap, így hosszú távon hatékonyan dolgozhat, nem kell attól tartani, hogy eltömődenének a járatai.
2013. febr. 2. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 A kérdező kommentje:
Így végezetül még annyit kérdeznék, hogy akkor 200 literhez kb 2liternyi szivacs, 2liternyi lávakő, meg két liternyi sipo megfelel ebben a sorrendben?
2013. febr. 3. 14:33
 23/23 YourDestiny ***** válasza:
Hát a szivacs minél több, annál jobban eleszi a teljesítményt. 2 liternyit szerintem nem kell használni. Nekem van egy lap alul, rajta a biológiai szűrőanyag, meg a tetején mégegy, ami az utószűrést végzi. Viszont úgy is megcsinálhatod, hogy alulra raksz többet, aztán a végére már nem teszel. A 2-2 liter bio szerintem elég lesz 200 literhez. A külső szűrőhöz meg ha adnak olcsó kerámiát (a legtöbbhöz igen), azt hagyd benne legalul, és arra tegyél egy szivacsot, ahogy bentebb említettem. Utána meg jöhet a bio. Hogy a lávakövet teszed-e a Siporax elé vagy fordítva, az mindegy. A Sipot szokták lejjebb, mert ha véletlenül átjutna valami a szivacson, az felakad a Siporax-ban. A lávakő meg ugye apró kavics, és simán el tudod tömíteni, ha sokáig nem nyúlsz a szűrőhöz. Persze ha a bio előtt jól megszűröd a vizet, akkor ettől nem kell aggódani. De ahhoz kéne egy durvább szivacs, meg egy finomabb szerkezetű egymásra. Alulra a durvább, rajta a finomabb.
2013. febr. 3. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!