Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Milyen hátteret, egyebet...

Milyen hátteret, egyebet ajánlotok 330 l-es akváriumomba?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Tudtok a további lépésekben segíteni?

Ma megrendeltük az alábbi akváriumot: [link]


Milyen hátteret ajánlotok hozzá és milyen aljzatot? Milyen mangrove fát tennétek bele? honnan rendeljem ezeket? Tudtok weblinket küldeni?

Nagyon köszönöm előre is a segítségeteket!


2013. jan. 31. 16:37
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Ni, egy unatkozó milliomos! :D


Először azt öntsd el, mit szeretnél tartani az akváriumban.

Milyen halakat, élőlényeket, tervezd meg az egészet.

Pl afrikai sügérekhez nem nagyon illik a mangrove, amiből egyébként 1 féle van.

Léteznek különböző akvárium stílusok is, halak csoportjai szerint is vannak akváriumok, élőhely szerint is be lehet rendezni, stb.

Nagy összevisszaságot nem jó csinálni, mert nem szép.

Azt viszont neked kell eldönteni, milyet akarsz.


A fő szempont, hogy olyan élőlényeket válasz, amiknek ki tudod elégíteni az igényeit.

Ezt a halaknál leginkább a térfogat és a szűrés, a növényeknél a fényerő korlátozza.

Ha ez megvan, akkor ehhez kell megfelelő dekorációt kialakítani.


[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

2013. jan. 31. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Ha beleraksz egy 3D hátteret és algás lesz, azt nem tudod lemosni.

[link]


Ha könnyen takaríthatót akarsz akkor ne tegyél bele 3d hátteret.


Kívülre mögé lehet tenni pl posztert:

[link]

[link]

[link]


Vagy egyszínű öntapadós fóliával is lefóliázhatod a hátulját: [link]

Nekem ebből a 073-as legsötétebbszürke van.

Itt lehet kapni: [link]

Ebbe a tengeribe ezzel fóliáztam le, csak a fény miatt tűnik kékesnek: [link]

2013. jan. 31. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 _.-Akv-._ ***** válasza:
41%

Most ez tartalmaz:


- 330 literes akvárium

- fűtő

- nem elég külső

- tető

- alsó alumínium cucc

- gyenge világítás

?


Ez első ránézésre nem tűnik valami jó vételnek, de lehet valaki kiokosít mindjárt :D

2013. jan. 31. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Egy növényes akváriumba nem a háttéren van a hangsúly, hanem a berendezésen. Sokszor a hátteret észre sem veszik.

Általában még egy fekete fotokarton is megteszi.


Nekem ez a 3d háttér pl nagyon csúnyán algás lett. Jobb lett volna ide inkább egy posztert mögé tenni, csak én a szűrést a háttér mögé csináltam meg.

[link]


Egy sügeres akváriumba jobban mutat a 3D háttér, mert abba nem sok növény van, csak sziklák.

2013. jan. 31. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Látod ezekről nem hiányzik a 3d háttér:

[link]


Ezeken meg jobb ha van:

[link]


Szal attól függ milyen stílusút csinálsz.

2013. jan. 31. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 _.-Akv-._ ***** válasza:
55%

Véleményem szerint így jobban jártatok volna: [link]


De ez csak az én véleményem :D

2013. jan. 31. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
27%
Gyerekek azt hiszem ebből APEH lesz! xD Majd ha kész az aksi egy képet dobj nekem!
2013. jan. 31. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a hasznos és őszinte válaszokat! Hable és Akv: egyből el is bizonytalanodtam,annyira, hogy a rendelést lemondtam:(Ajándékba kaptam volna.

A mostani akváriumunk 120l-es. Én most jól megijedtem ettől a nagytól.

"Akv", linkeltél egy fotót, melyben összeszedettebb leírást mutatsz egy hasonló méretű akváriumról ,ami kétség kívül jobban átgondolt elemeket tartalmaz. Állványt viszont nem. Ugye? Van rá lehetőség, hogy elküldöd nekem, hogyan és honnan tudom a Te ötleted megvásárolni, ha úgy döntök, lecserélem a kisebb akváriumot erre a nagyobb méretűre? Honnan szedjek hozzá való állványt, ami elbírja?

Növényes, vegyes akváriumom van most is, a következő lépés lett volna/lenne a nagy. "Akv" ötlete alapján kb a feléből jobbat is vehetnék, ha jól értelmezem. ....

2013. jan. 31. 18:49
 9/13 _.-Akv-._ ***** válasza:

Privátban írj skypeot/facebookot, de nem szeretek úgy beszélgetni, hogy csomót kell várni 2 üzenet között :D


Ennek örülök, hogy lemondtad, mert ennyiből sokkal jobb aksit is lehetett volna csinálni.


Állványt, azt én ekkorához már nem fából, hanem fémből csináltatnék. Persze lehet fából is, de 400 kg már nem kevés. Gyárilag ne vegyél állványt, nagyon drágák :D


Az oldal aquadepo.hu, de mindenképp írj privátot, mert még sok dolog kell hozzá, ezek igazából csak azok, amik az általad linkelt szettben is voltak.

2013. jan. 31. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm!
2013. jan. 31. 21:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!