Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Akvárium fűtés kikapcsolása...

Rolandrrrr kérdése:

Akvárium fűtés kikapcsolása éjszakára?

Figyelt kérdés

Hallottam olyat, hogy célszerű az akvárium fűtését éjszakára kikapcsolni, ezzel elérve hogy éjszaka hül kicsit a víz így szimálva, hogy éjszaka lehül a levegő.

Mi a véleményetek erről?

(Dél-amerikai törpesügereket vannak az akváriumban, 25-26 fokra van belőve)



2013. febr. 1. 16:16
 1/5 _.-Akv-._ ***** válasza:
37%
Én ilyet még nem hallottam, szerintem hülyeség. De várj meg még pár embert, hátha nem az :D
2013. febr. 1. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
29%
Szerintem is hülyeség.
2013. febr. 1. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem jó a nagy hőingadozás.


Egy ilyen helyen nincs akkora hőingadozás 1 nap alatt, a nagy vízfelület miatt. [link]

2013. febr. 1. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 YourDestiny ***** válasza:
Igen, egy-két Celsius eltérés esetén valóban szokták így szimuláltatni egyesek a halak eredeti élőhelyének változásait, hőmérsékletet tekintve. Éjszaka lehűl. Viszont ez nálad a szobában változhat nyáron és télen. Viszont a 2 Celsiusnál nagyobb ingadozás nem jó. Szerintem nem foglalkozz ezzel, azért automata fűtő, hogy elvégezzen helyetted egy kis melót. Fix fűtővel lehetne szórakozni egy kicsit, kitapasztalni, mikor érdemes ki és bekapcsolni a fűtőt, majd időkapcsolóra kötni.
2013. febr. 1. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Akkor marad minden a régiben :)
2013. febr. 1. 17:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!