Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Egy 112l Akváriumhoz milyen...

Egy 112l Akváriumhoz milyen szűrő kell?

Figyelt kérdés
Egy viszonylag olcsóbb szűrőt linkelnétek amit szívesen ajánlanátok? Valamint hány kg kavics kell bele? Milyen fűtő és világítás?
2013. febr. 1. 17:31
 1/6 YourDestiny ***** válasza:

Gondolom 80x40 az alap. Ha 5 centi aljzat kell, akkor 16 liter. Nem érdemes kilóban számolni, mert aljzat és aljzat között különbség van súlyukat tekintve. Egyeseket kilóra árulnak, egyeseket literre. Előbbit nem értem, sebaj.


112-hez illene egy külső szűrés. A drágább verzió így fest:


[link]


Talán egyedül is elviszi. 700 liter per óránál gyengébb szűrőt ne vegyél. Ebbe kell két liter ilyen:


[link]


Vehetsz kisebb külsőt, 700 lityó alatt, de nem lesz olcsóbb, mert ki kell egészíteni egy belsővel vagy vízpumpával.


Ha nagyon spórolni szeretnél és csak belsőre van keret, akkor a minimum egy ilyen:


[link]


És ehhez egy kevés Siporax Mini. Viszont így visszafogottan telepítsd a halakat.


Sima szivacsos szűrővel ne akard megszűrni. Néhány halat bírna el, abból is kis méretűeket, így elég üresnek tűnne az akváriumod.

2013. febr. 1. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
70*40*40 méret :D
2013. febr. 1. 18:30
 3/6 YourDestiny ***** válasza:
Mindegy. Úgy számolsz, hogy: alap, tehát 70x40x5 (vagy amennyi centiméter aljzat kell) = 14000. Elosztod ezerrel, így 14 liter.
2013. febr. 1. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Pendulum92 ***** válasza:

Mivel a biológiai szűrés fontosabb, mint a mechanikai, én aztmondom nem érdemes azt a jbl-t megvenni önmagába(!). Ha felveszed 800 körülire, keringeti a vizet, de az gyors a biológiai szűréshez.Ha leveszed 3-400 -ra, talán lesz valami biogiai is, de úgy meg nem lesz semmi áramlás, és az a 3-400 cm3 szűrőanyag nem elégséges.


Én azt tanácsolom, csinálj egy matten-t, vagy egy powerhead + ráhúzott szivacsos szűrőt, Ha csak belsőt akarsz. Ehhez még tehetsz be egy egyszerűbb belsőt is mellé, ami keringeti a vizet, vagy hetente aljzatporszívózz.



A legjobb lenne egy külső szűrő + vízkeringető-mechanikai szűrő

2013. febr. 1. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Pendulum92 ***** válasza:

Fűtő olyan 75-100 W szerintem elég bele.

Világítás nehezebb kérdés, attól függ, milyen növényeket akarsz:

jávai moha,anubias,hólyagos vízikehely: kb 25-30 watt elég bőven.

Fényigényesebbek mint pl. a hínárfélék, a fűszerűek(legtöbb növény ide tartozik): 50-70 watt

2013. febr. 1. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Pendulum92 ***** válasza:
úgy értem a legtöbb növénynek magas a fényigénye... :D
2013. febr. 1. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!