Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Miért passzívak a díszmárnáim?

Miért passzívak a díszmárnáim?

Figyelt kérdés

Szumátrai és zöld díszmárnáim vannak 130 literben. Mindegyik több mint egy éves. Pár hete az tűnt fel, hogy nem túl aktívak. Alig úsznak, lent lebegnek a növények között vagy a sarokban vannak. Csak etetéskor aktívak. Mitől lehet ez?

4 féle fagyasztott kaját váltogatok, időnként szárazat. Lehet vízminőség gond? Vagy ez így ok? Nem azt várom, hogy úgy úszkáljanak mint mondjuk a zebra dánió, de ez így tényleg nagyon passzívnak tűnik.


2013. febr. 1. 18:07
1 2
 1/11 kzs ***** válasza:

Nem, ezek élénk csapathalak, kergetőzniük kéne.

A kaja OK, egyébként is elég falánkak.

Szerintem a vízminőséggel lehet gond.

Mégis milyen értékei vannak a víznek?

Milyen a szűrés?

2013. febr. 1. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

450 l/h Aquael szűrő. Szerintem ez a kevés. Régebben nagyobb volt, de az tönkre ment, és most ez van. Voltam pár boltban, mindenhol azt mondták, hogy ez elég. Ezért nem vettem megint nagyobbat. De szerintem ez lehet a gond. Vagy elég ez?

Hőm: kb. 25 fok

2013. febr. 1. 19:12
 3/11 Pendulum92 ***** válasza:

450 l/h-t az aquael fan-2 tud, ez 130 literben lótúró sajnos.

A tiedbe már inkább külső is kéne, és egy kb 800-1000 l/h-s belső együtt.

2013. febr. 1. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

800 valahány literes belső szűrőm volt régebben. De inkább emellé a 450es belső mellé vennék egy külsőt. Milyet ajánlanátok? Esetleg valamilyen bio szűrő?

Amúgy ez a kicsinek tűnő szűrő okozhatja a halak passzivitását?

2013. febr. 1. 20:15
 5/11 Pendulum92 ***** válasza:

Az úgy nem lesz jó, ez a 450 l/h nem tudja átforgatni a vizet. Nem tudod megtartani belső vízforgatónak a külső mellé. Oda minimum 800 l/h kéne.


Igen, pl az ammónia mérgezés okozhat letargiát.

2013. febr. 1. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Pendulum92 ***** válasza:

A biológiai szűrést megoldhatod külsővel és belsővel is persze, bár a belső nagyobb helyet foglal az akváriumban...


De egy jó vízforgató kelleni fog.

2013. febr. 1. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
hát amíg nincs jobb szűrőd, sűrűbb vízcserével és levegő beporlasztással tudsz javítani a dolgon.
2013. febr. 1. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Ha megnézed közelről és úgy látod, hogy túl gyorsan mozog a hal kopoltyúja, akkor mindenképp csinálj vízcserét.
2013. febr. 1. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Elég sok oxigént porlasztok be, nem hiszem hogy az a gond. Viszont a szűrő kérdésében megerősítettétek a gyanúm, hogy ami nekem van, kevés. Első körben veszek egy nagyobb belső szűrőt, aztán, majd ha lesz pénzem, beruházok egy külsőre. Addig pedig gyakoribb vízcsere... Ha még abban tudnátok segíteni, hogy milyen külsőt ajánlanátok, nagyon hálás lennék. De köszi az eddigi segítséget is
2013. febr. 2. 09:15
 10/11 Pendulum92 ***** válasza:
Ha veszel egy nagyobb belsőt, akkor a mostani aquaelről vedd le a borítást és a szivacsot, és vegyél rá egy kékszivacsot, akár az egész oldalfelületet is beboríthajta, majd húzd rá, és kész van a belső biológiai szűrőd, amíg nincs külső. A szivacs meglesz kb 3-4 ezer forintból max, bár ez boltban annyi, máshol lehet olcsóbb is. Attól függ mekkora a szivacs, de akár 7-8 liter űrtartalmú is lehet , ami azért már nem elhanyagolható, plusz az aquael-t se kell eldobnod. De akár matten formában is megcsinálhatod, ugyanarra jó.
2013. febr. 2. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!